İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Narkotik, Trafik, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet birimlerinin katılımıyla önceki akşam (cuma gecesi) 39 ilçede uygulama yapıldı.

"İstanbul'da huzurun temini için" planlandığı belirtilen çalışmaya, çeşitli şube ve ilçelerde görevli 4 bin polis katıldı. Akşam saatlerinde başlayan uygulama öncesi, sivil ve resmi ekipler, belirlenen yerlerde toplandı.

Ardından gruplara ayrılan polisler, amirlerinin talimatıyla görevlendirilen noktalara gönderilerek arama ve uygulama yaptırıldı. Şüpheli görülen kişiler, durdurulup kimlik kontrolü yapıldı. İşyerlerinde de denetleme yapıldı. Trafik ekipleri kontrol noktalarında, sürücülerin evraklarını ve araçlarını inceledi.

21 BİN 466 KİŞİ KONTROL EDİLDİ, 229 KİŞİ GÖZALTI ALINDI
Sabah saatlerine kadar devam eden uygulamalarda 21 bin 466 kişi polis tarafından incelendi. Kontrol edilen bu kişileri GBT'leri(Güvenli Bilgi Taraması) incelendi. İncelemeye takılan 21 bin 466 kişi arasında 229 kişinin çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Haklarında arama ve yakalama kararı bulunun 229 kişi işlem yapılmak üzere gözaltına alındı. Aramalarda 18 ruhsatsız silah,bir çok kesici alet ve çeşitli türlerde toplam 615 gram uyuşturucu ele geçirildi.

55 BİN 589 LİRA CEZA KESİLDİ
Asayiş uygulamasına katılan Trafik Denetleme ekipleride 2 bin 216 araçı kontrol amaçlı durdurarak inceleme yaptı.Yapılan kontrollerde 81 arac sürücüsüne çeşitli cezalarden işlemler yapıldı. Kontrollerde 14 araç trafikten men edilirken 55 bin 589 lira para cezası kesildi.

Habertürk
Editör: İsveç Gündemi