Akıllı telefon markası ne olursa olsun kullanıcılarının ortak noktası resim albümünde bulunan resimleri yanlışlıkla silmeleri oluyor.

ADIM ADIM FOTOĞRAFI GERİ GETİRME YOLU
iPhone ise kullanıcılarının sildikleri resimleri kurtarmasını sağlıyor. Birinci adımda telefonda bulunan “Fotoğraflar” uygulamasının açılması gerekiyor. İkinci adımda bugüne kadar çekilen bütün fotoğrafların yer aldığı listeden ekranın en alt kısmında bulunan “Albümler” sekmesinin tıklanması gerekiyor. Bir sonraki adımda ise, bütün albümlerin yer aldığı sayfanın en altında yer alan “Son Silinenler”i seçmeniz gerekiyor. Dördüncü adımda, 30 gün içerisinde sildiğiniz dosyalar arasında yer alan resim tıklandığında silinen verinin geri yüklenmesi veya tamamen silinmesi için iki seçenek sunuluyor. Son adımda ise seçilen verinin kurtarılmasını sağlayacak onayın verilmesi gerekiyor.

SON 1 AYDA SİLİNENLER
Apple’ın nihai işletim sistemi olan iOS8 nihai 1 ay içerisinde silinen bütün dosyaları bu alanda saklıyor. Kullanıcılar, bu sayede sildiği verilere kısa bir süre de olsa bu alandan ulaşabiliyor.
Editör: İsveç Gündemi