Abdullah Ağralı ve AK Parti İsveç Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Özer Eken, İlk olarak Skogås Centrum'da iş adamımız İbrahim Abay'ın  yeni Türk restoranı '' Lawasch'ı dualar eşliğinde  açılışını gerçekleştirdi. 
Daha sonra, Türkiyeli seçmenin yoğun yaşadığı Rinkeby, Sollentuna, Jakosberg gibi gölgeleri gezen heyet, esnaf dernek ve ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Abdullah Ağralı ‘‘ Kulu, çözüm sürecinin prototipidir. Kardeşliğin, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneklerinin verildiği yerler arasında belki en önde gelen yerleşim yerlerinden birisi Kulu'dur.Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da bildiğiniz gibi çözüm süreciyle ilgili yaptığı konuşmalarda sık sık Kulu’muzdan örnek vermekte. Biz hem memleketimize hizmet etmek hem de memleketimizdeki güzellikleri tüm ülkemize yaymak için bu kutlu göreve talip olduk. Ağralı, Konyalı bir başbakana sahip olan bir Konya’nın bu şansı çok iyi kullanması gerektiğinin altını çizdi. 

İsveç Türk Şöförler Derneği'de Abdullah Ağralı ve yanında ki heyete, Jakosberg'de yeni açılan Türk restorandı Sultan'da bir yemek verdi.
Editör: İsveç Gündemi