Ankara'da art arda yaşanan patlamaların ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adalet Bakanı Kenan son gelişmeleri paylaştı.
Bakan Müezzinoğlu, "62 bize olay yerinde vefat ederek getirilmiş vefat sayımız. 24 bize ağır yaralı olarak gelmiş müdahale etmiş vaka. Toplam 86 insanımızı kaybetmiş bulunuyoruz.186 hastamız tedavi oluyor .28'i yoğun bakımda, 18'i ameliyatta." dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SELAMİ ALTINOK
Lanetliyoruz ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bütün milletimizin başı sağolsun. Maalesef acımız büyük. Çalışmalar devam ediyor.Zaman içerisinde bilgileri paylaşacağız.
10.04'te ilk patlama, ikinci patlama 3 saniye sonra patlama gerçekleşiyor.Olay yerinde başka patlayıcı bulunmadı. Polislerden vefat eden polisimiz yoktur. 9 polisimiz yaralı.

SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU
Haince düzenlenmiş bir terör eylemi ile karşı karşıyayız.  Dinamik bir ekip çalışması ve müdahale yapılmıştır. Hastanelerimize yoğun şekilde ekipler hastanelerimize kısa sürede oluştuıruldu. Olaydan 15 dakika sonra olay yerinde 56 ambulans oldu. Yoğun bir yaralı trafiği oluştu. Bu trafikte ayaktan gelenler dışında 186 hastamız tedavi oluyor .28'i yoğun bakımda, 18'i ameliyatta. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın 62'si olay yerinde, 24'ü ise hastanede vefat etmiştir.

62 bize olay yerinde vefat ederek getirilmiş vefat sayımız. 24 bize ağır yaralı olarak gelmiş müdahale etmiş vaka. Toplam 86 insanımızı kaybetmiş bulunuyoruz.

ADALET BAKANI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız olaydan sonra çalışmaya başladı. Son bilgiye göre yaklaşık 1 saatlik çalışma kalmıştı. Adli Tıp boyutu ile ilgili İstanbul'dan ekipleri Ankara'ya sevk ettik. Cenazeleri ailelere teslim edeceğiz. Başsavcılığımızın gerek emniyet gerek istihbarat birimleri ile çalışması devam ediyor. Olayın arka planı aydınlatılmış olacak.
Editör: İsveç Gündemi