Avusturya'nın başkenti Viyana'da başörtülü bir kadın, işe giderken kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı.

İŞİNE GİDECEKTİ

10. Bölge'de yaşayan Doğu Türkistan kökenli Avusturya vatandaşı 51 yaşındaki Şeherben Durmaz, 19 Eylül Pazartesi günü sabah erken saatlerde işe gitmek üzere evinden çıktı.

ARKADAN SALDIRDI

Parktan geçerken 25-30 yaşlarında bir erkek, arkadan Durmaz'a saldırdı. Başına aldığı darbelerle yere yığılan Durmaz, kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.EŞİ YARDIMA KOŞTU

Saldırgan çevredeki apartmandan bir kişinin bağırması üzerine olay yerinden kaçarken, Durmaz olay yerine çağırdığı eşi Mahmut Durmaz'ın yardımıyla hastaneye kaldırıldı.
Vücudunda morluklar meydana gelen Durmaz'ın başına hastanede 2 dikiş atıldı.

"SÜREKLİ KAFAMA VURDU"

Şeherben Durmaz, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Durmaz:

"Her gün işe gidip geldiğim sokaktan işe giderken arkamdan gelen bir şahsın saldırısına uğradım. Saldırgan sürekli kafama vurdu, gasp amaçlı değil, sırf bana zarar vermek için bir girişimdi çünkü sürekli kafama vurdu, yere düştüğüm zaman bile sürekli kafama vuruyordu. O anın şokuyla hemen bağıramadım, sonradan bağırdım. Ben bağırdıktan sonra karşı apartmandan bir ses geldi, sonra kaçtı.""30 SENEDİR BURADAYIM

Durmaz, "30 senedir burada yaşıyorum, ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Benim için beklenmedik bir olaydı. Başörtülü olduğum için saldırmış olabilir çünkü benim suratımı bile görmedi ki, arkamdan gelip saldırdı." diye konuştu.

"ALNIMDA İKİ DİKİŞ VAR"

Ambulansla hastaneye kaldırıldığını ve vücudunun çok yerinde morluklar bulunduğunu ifade eden Durmaz, şöyle konuştu: "Vücudumun her yerinde ağrı var. Ellerimde var, dizimde var. Sırtım çok ağrıyor. Alnımda iki tane dikiş var. Sürekli kafama vurduğu için kafamda şişlikler var. Kulağımda morluklar var."

"IRKÇI BİR SALDIRI"

Taksicilik yapan Mahmut Durmaz ise eşinin yanına vardığında yüzünün kanlar içeriside olduğunu anlattı. Durmaz, şunları kaydetti:"Yarın hastaneye, ordan da adli tıp kurumundan gidip rapor alacağız. Saldırganı tanımadığımız için kime karşı dava açacağımızı da bilmiyoruz. Irkçı bir saldırı diye düşünüyoruz. Son günlerde Avusturya'da ırkçılık artıyor, sürekli görüyoruz. Bu kalleşçe bir saldırıdır."

Saldırı vakasını doğrulayan polis saldırganın yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
Editör: İsveç Gündemi