Geçen yıl bir bahar akşamı, Taastrup'taki Skjebjerg Alle'de ölümcül bir bıçaklama olayı yaşandı.

Biri 18 yaşında diğeri ise 17 yaşında olan iki genç boğazından ve göğsünden bıçaklandı. Biri olay yerinde, diğeri ise Rigshospitalet'e vardıktan kısa bir süre sonra öldü.

Bıçaklamayla bağlantılı olarak 17 yaşında bir erkek çocuk da bacağından yaralandı ve hastanede gördüğü tedavi sonrasında ayağa kalkmayı başardı.

Olayla ilgili dava Glostrup'taki Mahkemede görülmeye başlandı ve cinayet zanlısı olarak suçlanan şu anda 18 yaşında olan genç iki cinayet ve bir cinayete teşebbüsle yargılanıyor.

Duruşmada cinayetle suçlanan adam, acil durum vasisi olduğunu öne sürerek cinayet ve cinayete teşebbüs suçunu kabul etmedi.

Savunma avukatı Peter Secher ise müvekilinin suçsuz olduğunu ve ifadelerini tekrarladıklarını belirtti.

Edinilen bilgilere göre, Glostrup'taki Adliye'de sanık sandalyesinde oturan tek kişi şu anda 18 yaşında olan zanlı olmayacak.

İddianamede yer alan bilgilere göre, ölen gençlerin arkadaşları da bıçaklamayla ilgili olarak suçlanıyor. 

İddianameye göre, öldürülen iki gencin de dahil olmak üzere altı genç, kavga sırasında cinayetle suçlanan 18 yaşındaki gence saldırdıklarını kabul etti. Cinayetle suçlanan genç, kalabalık bir grup olarak kendisine saldırıldığını ve amacının kimseyi öldürmek değil, kendini savunmak olduğunu ileri sürdü.

Dava dosyasında iddia makamına göre altı genç, cinayetle suçlanan gence saldıracaktı ancak 18 yaşındaki genç bıçak çekince saldırı başarısız oldu.

Kısa bir süre sonra ilk kişi boynundan bıçaklandı.

İddianameye göre cinayetle suçlanan 18 yaşındaki genç, ciddi şiddete maruz kaldı. Tıpkı sanıkların ona birkaç kez bahçe sandalyesiyle vurduğu gibi, o da defalarca tekmelendi, kafasına ve vücuduna darbeler aldı.

Daha sonra çocuklardan biri göğsünden, diğeri ise bacağından bıçaklandı.

18 yaşındaki cinayet sanığına karşı açılan dava Glostrup'taki Mahkemede jürili duruşma olarak görülecek.

Dava için dokuz duruşma ayrıldı ve kararın Mayıs ayı sonunda verilmesi bekleniyor.

Editör: Semihhan Aydemir