Nisan ayında doğum yapmak için ülkesi Ürdün'deki özel bir hastaneye yatan kadın hem bebek hem de bir akıllı telefon sahibi oldu.

İddiaya göre, sezaryen ile bir erkek bebek dünyaya getiren 36 yaşındaki Hanna Mahmud Abdul Karim, oğlunu doğurduktan sonra ameliyat sırasındaki unutkanlık yüzünden ağrılar çekmeye başladı.

4.8 kg ağırlığında bir erkek bebek doğuran kadının annesi Majeda Abdul Hamid ülke basınına yaptığı açıklamada ”Eve döndüğümüz zaman kızım çok ağır ağrılar çekmeye başladı. Onu hemen sezaryen olduğu hastaneye götürdük ama doktorlar her şeyin normal olduğunu söyleyip bizimle ilgilenmediler. Bizde başka bir hastanenin acil servisine gittik ve orada yapılan incelemelerin ardından kızımın karnında yabancı bir cisim olduğu saptandı" sözleriyle doğumu yapan doktorun kızının karnında telefonunu unuttuğunu iddia etti.

Ülkede kısa sürede en çok konuşulan olaylardan biri haline gelen iddia, Ürdün Parlamentosu'na taşındı. Muhalefet partisi doktorun istifasını istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı sözcüsü Hatem Al Azrae ise söz konusu iddiaya inanmadıklarını ama konuyla ilgili takipte olacaklarını duyurdu.
Editör: İsveç Gündemi