The Washington Post, Washington DC’nin yeni Belediye Başkanı’nı manşetine taşıyarak Muriel E. Bowser’ın göreve hazır olduğunu belirtti.

Buhranlı bir dönemden geçen Afganistan, yaşanan gecikmeler ile koalisyon hükümetini kurmakta zorlanıyor.

Başkanlık seçimleri öncesi, yerel yönetimlerde Demokratlara üstünlük sağlayan Cumhuriyetçiler, Demokratların yetkisini azaltmak için düzenlemelere gidiyor.

The Wall Street Journal, haftasonu baskısında, manşetini dolara ayırdı. Dolar’ın son on bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirten gazete, üretim ve turizmin Birleşik Devletler ’de pahalanacağını öngördü.

Obama, SonyLeaks sonrası yaptığı açıklamalarda Kuzey Kore’yi uyarmıştı, yaptırımlar dün imzaladığı düzenleme ile başlıyor. ABD, Kuzey Kore firmaları ile silah alışverişin önünü kesti.

Journal bir diğer haberinde, Avrupa’da kullanılmayan kiliselerin satışa sunulduğunu rapor etti.

The New York Times, geçtiğimiz hafta İsveç’te ateşe verilen camiye birliktelik çağrısı amacıyla asılan kağıttan kalpleri fotoğraflayarak, yetkililerin kundaklamadan şüphelendiğini belirtti.

Gazete, bir diğer ön sayfa haberinde, New York’ta iki polisi öldüren İsmaaiyl Brinsley’nin, cinayetleri politik nedenler ile değil, hayal kırıklıklarıyla dolu hayatının çoklu kişilik bozukluğuna yol açmasından dolayı işlediğini dile getirdi.

Mecliste her hangi bir ilerleme yaşayamayan, Silah Denetleme Kurumu, silah satışlarının kontrol edilmesi konusundaki önergelerinin yasalaşması için farklı yollara başvurdu. Kurum, konuyu sandığa taşımayı planlıyor.

NYTimes, yaşanan bölünmeler, Taliban’ın ülke için oluşturmaya çalıştığı yeni imajı zedeliyor dedi. Ülkede yaşanan adam kaçırma ve hırsızlık olaylarının önüne geçmeye çalışan Taliban yönetimini yasadışı olaylarının kendi üyeleri tarafından başlatıldığından haberdar değil.

Theguardian: Britanya’da Mayıs ayında gerçekleşecek seçimler öncesi, İşçi Partisi sözcüsünden açıklama geldi. The Guardian’ın haberine göre, İşçi Partisi seçimleri Muhafazakar partiye kaybedeceğini kabul etti, fakat yerel seçimler ile zoru başarmayı hedeflediklerini belirtti.

The Daily Telegraph, Euro’nun düşmesinin tatilcilerin işine yaradı dedi. Bu süreçte, Avrupada tatil yapacak olan İngilizlerin binlerce pound kar edeceği belirtildi.

Muhafazakar Parti gelecek seçimleri kazanması durumunda kamu kurumu çalışanlarına ödenen emekli ikramiyelerinde azalmaya gidecek.

Yılbaşı kutlamalarına katılmak amacıyla hasta raporu alan Roma polisi yüzde 83 buldu, bunu öğrenen Roma Belediye Başkanı olayı Facebook’a taşıdı, sorumlular cezasız kalmayacak dedi.

TheIndependent: "İslamofobi, Twitter ve Facebook aracılığıyla yayılıyor." The Independent’ın araştırmalarına göre, ırkçılık karşıtı grupların uyarılarına rağmen, Twitter ve Facebook’un, İslam’a karşı nefret söylemi olan gönderileri kaldırmıyor.

Shanghai Daily, manşetinden verdiği haberde, yılbaşında meydana gelen izdihamda hayatını kaybedenlerin ardından Şanghay yaralarını sarmaya çalışıyor dedi.

Bir diğer manşetinde, gazete kansere yer verdi. ABD’de yapılan bir araştırma ilginç bir iddia ortaya attı, araştırmaya göre kansere aile sağlık geçmiş ve genlerden ziyade kötü şans neden oluyor.

Aktifhaber
Editör: İsveç Gündemi