ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yapan 27 yaşındaki Spencer Stone, Sacramento kentinde önceki gece uğradığı bıçaklı saldırıda defalarca bıçaklandı.
Ağır yaralı halde, yakınlardaki bir hastaneye kaldırılan Stone'un iki saatlik bir ameliyat geçirdiği açıklandı.
Hayati tehlikesi bulunmayan Stone'un tedavisinin sürdüğü belirtildi.

BAR ÇIKIŞI KAVGA

AFP'ye konuşan bir polis kaynağının verdiği bilgiye göre; Stone, bar çıkışı erkeklerce taciz edilen bir kadını korumak için kavgaya girdi. Ajans, söz konusu kadının, Stone'la birlikte olup olmadığının bilinmediğini bildirdi.

Kaynak, yanında üç kadın ve bir erkek olan Stone'un grubundaki bazı kişilerin sarhoş olduğunu ifade etti. Ancak Stone'un sarhoş olup olmadığını belirtmedi.

Stone'un bıçaklandığı olayın güvenlik kamerasıyla kaydedilen görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde, Stone ile kavga eden kişilerin, olay yerine bir polis aracının gelmesinin ardından kaçtığı görüldü.

Polis, saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında, iki Asyalı erkek şüphelinin arandığını açıkladı.
Stone, Ağustos ayındaki olayda, ABD'li iki arkadaşıyla birlikte, Amsterdam-Paris seferini yapan bir trendeki silahlı saldırganı etkisiz hale getirerek, olası bir katliamın önüne geçmişti. Stone, bu saldırı sırasında kolundan yaralanmıştı.

Stone'a, göstermiş olduğu kahramanlıktan dolayı, Paris'teki Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından şeref nişanı takılmıştı.

Kaynak: Habertürk
Editör: İsveç Gündemi