Olay, Bartın’ın en işlek caddesi Şadırvan Caddesi’nde meydana geldi. Ayağından engellisilahlı saldırgan Levent S. (35) daha önce benzin döküp yakmak istediği iş yerinin önüne geldi. İş yeri sahibi Erkan C. müşterisiyle ilgilendiği sırada işyerine yaklaşan Levent S. işyerinin dışından silahını belinden çıkarıp ateş etti. Silahın ateşlediği sırada işyeri sahibi ve müşterisi korku dolu anlar yaşadı.

İŞ YERİ SAHİBİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Müşteri dükkandan koşarak uzaklaşırken, saldırganın silahının tutukluk yaptığını gören işyeri sahibi dışarı koşarak saldırganın elindeki silahı almak istedi. Bu sırada saldırgan ve işyeri sahibi yere düştü. Yerde altına aldığı saldırganı dirsek darbeleri ile etkisiz hale getiren işyeri sahibi Erkan C. saldırganın elinden silahını almayı başardı ve silahı saldırganın ulaşamayacağı bölgeye fırlattı. Olaya tanık olan vatandaşlar tarafları ayırdı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri elinden hafif şekilde yaralanan Ekan C’nin ayakta tedavisini yaptı.

DAHA ÖNCE DE BIÇAKLA SALDIRMIŞ

Polis ekipleri olayın meydana geldiği alanı güvenlik şeridine alarak inceleme başlattı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıs polis tarafından gözaltına alındı. Saldırgan Levet S.’nin daha önce de işyeri sahibi Erkan C’nin kardeşi Önder C’ye de, işyerine gelerek bıçaklı saldırı yapıp savcılık tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

İŞ YERİ SAHİBİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ


Editör: İsveç Gündemi