EURO 2016 elemelerinde Moldova ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta bulunan Erkan Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Umarım play-off'ta Türkiye ile eşleşmeyiz. İnşallah iki takım da Fransa'ya gider ve finalde karşılaşırız" temennisinde bulundu.

Ankara'daki terör saldırısını da değerlendiren Erkan, "Türkiye benim canım ciğerim, çok üzüldüm. Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum" dedi.


Erkan, İsveçli gazetecilerin "Türkiye'ye gitmekten kaygı duyuyor musun" sorusuna "Hayır, ben 7 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Türkiye güvenli bir ülke. Bazen bu tür terör saldırıları olsa da kısa sürede bu olayların biteceğine inanıyorum" yanıtını verdi.


- İsveç medyasında Türkiye sevinci


Öte yandan A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup etmesi, İsveç basınında da geniş yer buldu. İsveç'in play-off'taki muhtemel rakipleri arasında bulunan Türkiye'nin, Hollanda'ya göre daha kolay bir rakip olduğu ifadeleri kullanıldı.


Ülkenin önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, Hollanda'yı kastederek "Büyük fiyasko, İsveç'e kolay rakip şansı" başlığını attı.


Expressen gazetesi ise "Türkiye, Çekleri yenerek play-off'a çok yaklaştı" manşetinin altında verdiği haberde, play-off'lara kalmayı garantileyen İsveç için Türkiye'nin, Hollanda'ya göre kolay bir rakip olduğunu ve Fransa'daki EURO 2016 finallerine biraz daha yaklaştıklarını yazdı.


Editör: İsveç Gündemi