Erkan Zengin, 2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri play-off turunda 14 ve 17 Kasım'da Danimarka ile yapacakları maçlar için bulunduğu milli takım kampında, AA muhabirine açıklamada bulundu.
Trabzonspor'la sezona iyi başlangıç yapmalarına rağmen son haftalarda alınan kötü sonuçların tüm takımı etkilediğini belirten Erkan, "Şota çok iyi bir antrenör. Takımdan ayrılmasına üzüldüm" ifadelerini kullandı.

Takımın kötü gidişatına Şota Arveladze'nin fazla etkisi olmadığını aktaran 30 yaşındaki futbolcu, "Trabzonspor'un aldığı kötü sonuçlarda Şota'dan çok biz futbolcuların sorumlu olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Play-off eşleşmesinde Fenerbahçe'nin Danimarkalı savunmacısı Simon Kjaer ile İsveçli yıldız golcü Zlatan Ibrahimovic arasındaki mücadelenin ilginç geçebileceğini de ifade eden Erkan Zengin, Danimarka'nın çok iyi bir takım olduğunu ve çok zorlu, final gibi iki maça hazırlandıklarını sözlerine ekledi.

Bu arada İsveç Milli Takım kampında bulunan Yunan ekibi Olympiakos'un Türk asıllı futbolcusu Jimmy Durmaz ise Danimarka'yı eleyecek güçte olduklarını söyleyerek, maçta ilk 11'de oynamak istediğini ifade etti. Danimarka'yı yenmek için orta saha oyuncularının ekstra emek sarf etmesi gerektiğini vurgulayan 26 yaşındaki oyuncu, tüm futbolcuların maça çok iyi konsantre olduğunu kaydetti.

Tek antrenmanla Danimarka maçı hazırlıklarını sürdüren İsveç'te sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.

Orhan Karan/Atila Altuntaş
Editör: İsveç Gündemi