Başbakan Ahmet Davutoğlu konut almak isteyen vatandaşın biriktirdiği peşinata devletin yüzde 15 katkı vereceğini söyledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı İnşaat Sektörü Zirvesi'nde sektör temsilcilerine hitap etti. Ahmet Davutoğlu burada yaptığı konuşmada konut sektörüyle ilgili önemli açıklamalar yaparak bir müjde verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak. 'Ben konut almak için para biriktiriyorum' diyen bir vatandaş, bankada bir hesapta para biriktirmeye başlarsa, konut aldığı anda hesapta ne kadar biriktirmişse, devlet ona yüzde 15 katkıda bulunacak" dedi.

YURTDIŞINDA ki vatandaşlarımız da bu uygulamadan faydalanabilir


İsveç gündemi. com haber sitesi olarak bizde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızında bu uygulamadan faydalabilir. Türkiye'ye izine gittiklerinde ''Ben daire almak için para biriktiriyorm'' diye bir bankada hesap açsın. Mesela 500 bin krona bir daire alacak. Hesapta ki para 425 bin krono buldumu, 75 bin kronda devlet tarafından verilecek. (Örnek olduğu için Ben kron üzerinden hesapladım. Para Türk parası yatırılacak hesaba)
Editör: İsveç Gündemi