BEYAZIN BÜYÜSÜ

İskandinav stilinin en önemli özelliği; beyaz duvarların eşlik ettiği, yine beyaz ağırlıklı açık renk eşyaların hâkimiyetinde olmasıdır. İskandinav ülkelerinin bol karlı soğuk hava şartlarını simgelercesine, hem duvarlarda hem de eşyalarda beyaz renk en çok tercih edilendir.

SICAK AHŞAP DOKUNUŞLAR

Ahşap dokunuşlar İskandinav stilinin olmazsa olmazlarından. Mekanda kullanılan ahşap mertekler, paravanlar, masif mobilyalar, sandalye ve koltuklar, beyazın büyüsüyle harmanlanıp sıcacık bir mekân yaratılmasına izin verir.

SADE AMA EĞLENCELİ

İskandinav stili sade olduğu kadar eğlencelidir de. Renkli halılar, sanatsal objeler, hayvan figürlü yastıklar, gitar ve piyano gibi müzik aletleri, hand made battaniyeler. Rahat konforlu koltuklarda, şömine karşısında sıcak dost sohbetleri için idealdir.

AYDINLIK MEKANLAR

Aydınlatmanın oldukça önemli olduğu İskandinav tarzında, tasarım lambaderler, abajurlar, avizeler rahatlıkla kullanılabilir. Mekanda değişik tarzlarda birden fazla aydınlatma kullanıldığına şahit olabilirsiniz.

ahsap_3742aydinlik_4032beyaz_7379iskandinav stili ev dekorasyonuyeni-sezon-iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-dizaynlari-500x332

Editör: İsveç Gündemi