Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunun ilk maçında İsveç'in Östersunds takımında 2-0 yenilmelerine rağmen rövanşta turu geçeceklerine inandıklarını söyledi.
Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Tudor, zaman ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu takımın bizi 2-0 yenmesi onları favori mi gösterir. Geçen sene sezonun geç bitmesi, bu sezonun erken açılması gibi durumlar nedeniyle biraz daha zamana ihtiyacımız var. Eren, Belhanda sakattı. Rordrigues milli takımdaydı. Bahane diye söylemiyorum. İleride istediğimiz pozisyonlara giremedik. Defansta iyiydik. Şunu hiç kimse unutmasın, Galatasaray taraftarları da unutmasın, bu turu geçen taraf Galatasaray olacak." 

Turu geçmek için pozitif bir düşünceye sahip olduğunu anlatan Tudor, "Aynı şeyleri konuşup sizleri sıkmak istemiyorum. Rakibe baktığımız da ligin yarısına gelmiş, iyi top oynayan bir takım var. İyi organize olan bir takım gördük. Maçtan önce de bu durumu arkadaşlarla paylaşmıştım." değerlendirmesinde bulundu.
Editör: İsveç Gündemi