Bir arabaya el konuldu ancak henüz kimse yakalanmadı.

Polis sözcüsü August Brandt, görgü tanıklarının beyanlarına göre saldırı sonrasında bir kişinin kaçtığı yönünde bilgiler var dedi.

Polis, Cumartesi gecesi geç saatlerde Grimmered'deki bir yerleşim bölgesinde silahlı saldırı olduğu konusunda ihbar aldı. İhbar üzerine harekete geçen bölge polisi meydana gelen silahlı saldırı sonucu iki kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri gönderildi.

İlk belirlemelere göre iki kişi olay yerinde ağır yaralı halde bulundu. Yaralılar sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Bölge polisinden Stefan Gustafsson, saldırının açık alanda yaşandığını söyledi.

25'li ve 30'lu yaşlarındaki iki yaralı hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm mücahalelere rağmen kurtarılamadı. Pazar sabahı erken saatlerde polis her iki yaralınında yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Görgü tanıklarına göre, gece boyunca bölgede yaklaşık 10 polis arabası ve çok sayıda ambulans bulunuyordu. Olay yerindeki bir araca ise el konuldu.

Polis sözcüsü August Brandt, soruşturma açısından önemli olabilecek her türlü delili elde ekmek için teknik inceleme çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Gtpol

Saldırının çete bağlantısı araştırılıyor

Kimse tutuklanmadı ancak çok sayıda kişi sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Polis olayın organize suçla bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

Bölge polis basın sözcüsü Stefan Gustafsson, "Öldürülen şahıslar çete üyeliği kayıtlarımızda yer almıyorlar" dedi. Ancak olayın ilginç ve değişik olduğunu belirtti.

August Brandt, "Bu tür şiddet eylemleri genellikle çete ortamıyla bağlantılıdır, ancak bu durumda bunun nasıl olduğunu araştırmamız gerekiyor" dedi.

Olayı gören veya duyan herkesin polise başvurması isteniyor.

Cinayetle ilgili ön soruşturma başlatıldı.

Yakınlarına haber verildi.

Editör: Semihhan Aydemir