Eğlence parkının halkla ilişkiler sorumlusu ve iletişim müdürü Mårten Westlund, çıkan yangının çok büyük bir yangın olduğunu doğrulayabilirim dedi.

Planlara göre Liseberg'in yeni su dünyası yaz aylarında açılacaktı. Şimdi de su kaydıraklarının yakınında büyük bir yangın çıktı.

Şuana kadar yapılan açıklamalara göre yangında kimse yaralanmadı.

CEO Andreas Andersen: "Şu anda bildiğimiz kadarıyla kimse yaralanmadı. Şu anda olup biteni daha iyi anlamak ve sahadaki kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için mücadele ediyoruz" ifadeleri kullandı.

"Konuklarımızı Grand Curiosa Hotel'de, yakındaki ofis binalarında ağırlıyoruz. Çalışanları ve tedarikçileri sürekli olarak bilgilendiriyoruz". dendi.

VMA yayınlandı

Olay yerinden çekilen görüntülerde büyük bir yangın çıktığı ve kara dumanın Göteborg'a yayıldığı görülüyor.

VMA, bölgedeki herkesin içeriye girmesi, kapıları, pencereleri ve havalandırmayı kapatmasını isteyen bir bildiri yayınladı.

Göteborg kurtarma teşkilatından Jörgen Bäck, "Bu ağır bir yangın, büyük bir ekiple sahadayız" dedi.

Saat 10.00 sıralarında çıkan yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.

Kurtarma servisinin basın sözcüsü Markus Friberg, - Bölgede hala yangının boyutunu kavramaya çalışan personelimiz var, yoğun bir şekilde yanıyor ve her şeyden önce güçlü bir duman oluşumu var ifadeleri kullandı.

Plan Oceana'nın yaz aylarında açılmasıydı. Liseberg'den alınan önceki bilgilere göre Vattenvärlden'in inşası yaklaşık 1,2 milyar SEK'e mal olacak.

Yangın söndürme çalışmaları devam ederken, büyük maddi hasarın meydana geldiği belirtildi.

Daha net tespitlerin yangından sonra yapılacağı ifade edilirken, yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor.

Editör: Semihhan Aydemir