Ekip lideri yangının kontrol altına alındığını duyururken, öte yandan yangınla bağlantılı olarak bir kişinin kayıp olduğu söylendi.

Yangın sönderme ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, Liseberg'in su parkındaki yangın kontrol altına alındı.

Önemli ölçüde kontrol altına alınan yangının hala devam ettiğine de dikkat çekilirken, yapının bazı kısımları çökmüş durumda.

Büyük Göteborg Kurtarma Servisi'nin bölgesel operasyon lideri Svante Carlsson, "Binanın içinde hareket edebilmek ve yangınlara erişmek için farklı yöntemler kullanabilmek için güvenli alanlar yaratmamız gerekiyor" dedi.

Gece boyunca acil servisler, Liseberg'in yapım aşamasında olan yeni parkı Oceana'daki yangını kontrol altına almak için çabalamaya devam etti.

Göteborg kurtarma teşkilatı ve komuta subayı Lotta Molander, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, yangının gece saatlerinden itibaren adım adım kontrol altına alındığını ve hala olay yerinde ekiplerin bulunduğunu belirtti. Halihazırda yavaş çalışıyoruz ve hala için için yanan yerler olduğunu belirtti.

Yetkili: Yavaş çalışıyoruz çünkü durum büyük bir risk oluşturuyor, bu yüzden son derece dikkatli olmamız gerekiyor dedi.

Yangının çıkışından 23 saat sonra Salı sabahı saat 9'da kurtarma servisi yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Ancak hala yapıda yangının devam ettiği ve yavaş yavaş dinmesi bekleniyor.

Bazı kısımlar çöktü

Artık halkı etkileyen herhangi bir duman yok ancak binanın içinde acil servisler hala binanın bazı kısımlarında alevlenen ve için için yanan yangınlarla mücadele ediyor.

"Her zaman başarıya ulaşırız ama bu bizim için zaman alır." ifadeleri kullanan Svante Carlsson, binada yangın riski bulunduğunu ve bina içinde hareket edebilmek ve yangınlara erişmek için farklı yöntemler kullanabilmek için güvenli alanlar yaratmamız gerekiyor dedi.

Yangının ardından bilardo salonunda büyük hasar oluştu ve yapının bazı kısımları çöktü.

Svante Carlsson, "Yangını durdurmayı ve binanın soyunma odaları, kafeler, personel odaları ve operasyon alanları gibi kısımlarını kurtarmayı başardık" dedi.

Dün bir iş nedeniyle çıkan yangının ardından 1 kişi kayıp. Park henüz açılmamıştı ve inşaat halindeydi.

Editör: Semihhan Aydemir