Almanya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Münih kentinde yaşayan ve kendisini yıllarca bir kahin olarak tanıtan 47 yaşındaki Serkan Ö., bir Alman kadını 1.3 milyon euro dolandırdı. Serkan Ö. ve eşine nitelikli dolandırıcılıktan dava açıldı. İlk duruşmaya gelen Serkan Ö. ikinci duruşmada sırra kadem bastı. Serkan Ö. ve eşinin Türkiye’ye kaçtığı düşünülüyor.

Savcılığa göre erken emekli Serkan Ö., elektrik mühendisi olan Weilheim bölgesinden (Yukarı Bavyera) başarılı bir girişimcinin karısıyla 2011 yılında tanıştı. Kadının "batıl inançlara olan eğilimini" hemen fark eden Serkan, kendisinin “durugörü”, “medyum” ve “şifacı” olduğunu iddia etti annesinin de kahve falı bakarak geleceği gördüğünü söyledi. Saf kadını "ona ve ailesine bereket getirebileceğine ve zararları önleyebileceğine" inandıran Serkan Ö. 2018 yılından bu yana da kadından sürekli yüksek meblağlarda para aldı. 

Savcı’ya göre Serkan kadını kandırmak için örneğin sözde  yaklaşan trafik kazalarını önlemek gibi, çeşitli ritüeller gerçekleştirdi ve hatta kadına verdiği bazı içeceklerle onu uyuşturdu. 
Savcıya göre diğer ödemelerin yanı sıra bir seferinde kadın Serkan’ın yönlendirmesiyle bir dairesini 400.000 euroya sattı. 

Mağdur kadının Serkan Ö’ tarafından 1,3 milyon euro zarara uğradığı belirtilse de toplam zararın 5 milyon euro olduğu tahmin edilmekte.

Duruşmanın ilk gününde eşi ile Türkiye'den geldiği belirtilen Serkan Ö., yedi yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalabileceğini öğrendi. Serkan Ö, duruşmanın ikinci gününe ise gelmedi. Mahkeme, Serkan'ın Türkiye'de lüks hayatına döndüğünü iddia ediyor.

Kendine lüks bir hayat kurmuş
Gazete Serkan Ö.’nün Türkiye’de lüks bir hayat sürdüğünü, tekne turları ve tatillerinden görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştığını ileri sürdü. Gazeteye konuşan dolandırılan kadının eşi, "Paramızı asla geri alamayacağız ve o bu paralarla yatırım yaparak Türkiye'de şirketler kurmuş" dedi.

İlk başta tutuksuz yargılanan Serkan Ö.'nün ikinci duruşmaya gelmemesi üzerine hakkında Avrupa genelinde tutuklama emri çıkartıldı.

Muhabir: https://www.arti33.com/gurbetci-is-kadini-buyu-bozma-vaadiyle-5-milyon-euro-dolandirildi/