Niğde’de imamlık ve Konya’nın Ereğli ilçesine gelerek yeni kurulan bir derneğin üyelerine hitap eden 33 yaşındaki Muhammet Mustafa Korkmaz, cemaate seslenerek Türk insanının kullandığı yabancı kelimelere tepki gösterdi. Papaz eriği, ve Napolyon kirazından örnek veren Korkmaz, “Napolyon kim ? Gâvur…Niye Fatih Sultan Mehmet kirazı demiyorsunuz da Napolyon diyorsunuz, işte adamlar ta kirazımıza kendi ismini koydurmuş namussuzlar, Pazara gittim ‘Hocam Napolyon kirazı dediler o zaman almam kardaş ben Napolyo’nu sevmiyorum” diyerek espiri yaptı.

Cemaati adeta gülme krizine sokan Korkmaz, “Bunun adına Kanuni eriği de mübarek Sultan Fatih de niye Napolyon eriğin ismi de Papaz eriği Hoca eriği de Papazı sevdirecek ya papaz eriği diyor vay papaz vay….” demesi gülüşmelere neden oldu.

“Papazları nasıl sevdiriyorlar kendilerine görüyormusunuz cemaat” diyerek espirilerine devam eden Korkmaz,papazın kendisine lafımız yok ama bizi böyle kelimeler ile vuruyorlar,halbuki onların papazlarında ki ahlaksızlık, edepsizlik hayasızlık,hiç kimsede yok” diye konuştu.

Konuşmasında sinirlenen Korkmaz, “Irak’ta 500 bin tane bacımıza tecavüz eden Amerikalılar değil mi ? Hıristiyanlar değil mi ? Hıristiyanlar iyiymiş neresi iyi bunların, eline Müslümanlar geçmesi diri diri yakar bunlar kimi sevmeye kalkıyoruz neyin hıristiyanlığını sevmeye kalkıyoruz” diyerek tepki gösterdi.  

Editör: İsveç Gündemi