iPhone ve iPad parça üreticisi MacManiak, yeni iPhone modelinin ekran görüntülerini yayınladı. Belçika merkezli şirketin yayınladığı görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla iPhone 6S'in ekran boyutu iPhone 6 ile aynı olacak.

Görüntüler doğru ise yeni model Force Touch özelliği ile raflardaki yerini alacak. Farklı dokunuşları algılayabilen ve bu sayede kullanıcının komutlarını yerine getiren Force Touch'ın iPhone 6s'in haricinde yeni nesil iPad modellerinde de bulunabileceği düşünülüyor.

iPHONE 6S EYLÜL'DE TANITILACAK

Apple'ın bu yılın Eylül ayında tanıtması ve lansman tarihinden bir ay sonra piyasaya sürmesi beklenen yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın 9 Eylül'de tanıtılacağı da sıklıkla ortaya atılan iddialar arasında.

Ülke basınının ABD merkezli şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmaktan kaçınan Apple, yeni iPhone modellerini Los Angeles'ta görücüye çıkaracak.

iPHONE 6S APPLE SIM İLE GELECEK

Şirketin geçtiğimiz aylarda iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün tanıtıldığı toplantıda duyurduğu Apple SIM'in yeni iPhone modellerinde bulunacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

iOS 9 ile çalışacak iPhone 6S'in 64 GB ve 128 GB'lık modellere sahip olacağı, kamera kalitesinin de 1080 hd olacağı tahmin ediliyor.

Bir başka iddiaya göre, Apple, iPhone 6S'te Apple Watch Sport'ta bulunan 7000 alüminyum isimli malzemeyi kullanacak.

Bu malzeme sayesinde yeni iPhone modellerinin kullanımda olan modellere oranla yüzde 60 daha kuvvetli olacağının altı çiziliyor.

iPHONE FİYATLARI DÜŞECEK

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını alması beklenen akıllı telefonların piyasaya sürülmesi ile mevcut modellerin fiyatlarının da düşmesi bekleniyor.

Editör: İsveç Gündemi