İşte gelecek olan iPhone 7'nin muhtemel görünümü, çıkış tarihi ve genel özellikleri

Apple, her yeni iPhone'u piyasaya çıkardığında aynı zamanda bir sonraki model ne zaman çıkacak gibi sorulara maruz kalıyor. Şirketin iPhone serisinin yeni üyesi olacak olan iPhone 7 ise şimdiden iPhone tutkunlarının merak konusu olmuş durumda.

iPhone 7 görünümü çıkış tarihi ve özellikleri
Şirketin yakın takipçisi olan Yasser Farahi'ye yeni iPhone modelinin neye benzeyeceği sorulduğunda, başarılı tasarımcıdan muhtemel bir görünüm geldi.

Elbette Farahi, şirketin yeni modeli hakkında fikir yürüten ilk kişi değil. Teknoloji sitelerinin çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberlerinde iPhone serisinin yeni üyesi iPhone 7 temel özellikleri şimdiden tartışılmaya başlandı.

iPhone 7'de kablosuz şarj olacak mı?
iPhone
Android işletim sistemi ile çalışan bazı akıllı cihazlar bir süredir kablosuz şarj özelliğine (Wireless charging) sahip. iPhone 7'de de bu özelliğin bulunacağı tahmin ediliyor.

iPhone 6'da olduğu gibi 4.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı konuşulan iPhone 7'nin 5GB RAM'e sahip olacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında. Başka bir söylentiye göre ise yeni akıllı telefonun hafızası ise iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'tan farklı olmacağı, bunun yanı sıra ürün, 16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri ile piyasaya sürüleceği söyleniyor. Apple'ın yeni modelinin iOS 9 veya iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin edilirken, 2016 yılında tanıtılması bekleniyor.

Alanında dünya'nın en fazla kar eden teknoloji şirketi unvanına sahip olan Apple'nin iPhone serilerine daha ne kadar devam edeceği de merak edilen konular arasında yerini alıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi
Editör: İsveç Gündemi