Kaza anında evde bulunan yaşlı çift ölümden döndü Kaza, saat 14.00 sıralarında Hamidiye Mahalleli, Osmangazi Caddesi'nde meydana geldi. Şehirlerarası yolcu taşıyan bir firmaya ait otobüs, yokuş aşağı inerken, iddialara göre önüne bir köpek çıktı. Otobüs sürücüsü Azmi Karabulut, köpeğe çarpmamak için manevra yapınca, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yaklaşık 20 metre yokuşta kayan otobüs, yaşlı çiftin yaşadığı gecekonduya çarparak durdu. Çarpmanın etkisiyle gecekondunun oturma odasının duvarı yıkıldı.


"SANİYEYLE ÖLÜMDEN KURTULDUM"
O sırada otobüsün girdiği odadaki divanda oturan Emine Işık, eşi Derviş Işık'ı da alarak dışarı çıktı. Emine Işık, "Kaza anından 1-2 saniye önce otobüsün girdiği odada camın önündeki divanda oturmuş insülin iğnesi yapıyordum. İğneyi yaptım. Kalkıp diğer divana oturmamla güm diye bir ses geldi. Duvar içeri yıkıldı. İçeride toz duman oldu. Dumandan arabayı görmedim. Eşimi aldım dışarı çıkardım. Bir de ne göreyim, otobüs eve girmiş. Şok olduk. Bizi komşular sakinleştirdi" diye konuştu.


ÖNÜME ANİDEN KÖPEK ÇIKTI
Kaza sonrası ifadesi alınan sürücü Azmi Karabulut, "Otobüste 3 kişi vardı. Kavşaktan dönüp otobüsü park edecektim. Önüme aniden bizim yazıhanenin köpeği çıktı. Bende direksiyonu kırınca yerlerin yaş olması nedeniyle otobüs kaydı, eve çarptım" dedi. Kaza sonrası otobüs çekilerek götürüldü.
Editör: İsveç Gündemi