İsveç'in eleme grubundaki son maçında sahasında Moldova'yı 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Erkan Zengin, 'Daha önce açıkladığım gibi Türkiye ile karşılaşmak istemiyorum. Norveç'in play-off'ta rakibimiz olmasını tercih ederim' dedi.
İsveç Milli Takımı'nın 30 yaşındaki Türk asıllı oyuncusu, "Neden Norveç'i istiyorsun?' sorusuna, 'Norveç buraya 1 saat uzaklıkta. Ayrıca Norveç'i eleyebileceğimizi düşünüyorum' diye yanıt verdi.

Türkiye'nin de Avrupa Şampiyonası finallerine gitmesini istediğini söyleyen Zengin, bu yüzden play-off'ta Türkiye ile İsveç'in eşleşmesini istemediğini sözlerine ekledi.

- Isaksson: "Türkiye'nin gücüne saygı duyuyorum"

Kasımpaşa'da forma giyen İsveç Milli Takımı'nın kalecisi Andreas Isaksson, kurada Türkiye'nin çıkması durumunda kendisi için ilginç bir mücadele olacağını söyledi.

Türkiye'nin gücüne saygı duyduğunu belirten 34 yaşındaki kaleci, 'Türkiye son maçlarda aldığı sonuçlarla gücünü gösterdi. Eğer kurada Türkiye çıkarsa, bizi her iki maçta da zorlu bir mücadele bekliyor' dedi.

- Khalili: "Türkiye güçlü bir takım"

Mersin İdmanyuru'nun oyuncusu Abdul Rahman Khalili ise kurada İsveç'e Türkiye'nin çıkması durumunda, her iki maçın da çok zor geçeceğini söyledi.

Türkiye'nin gücünü en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden 23 yaşındaki futbolcu, 'Kimseden korkmuyoruz, kim çıkarsa çıksın en iyi şekilde oynayıp finallere gitmek istiyoruz. Türkiye rakibimiz olursa, her iki takımı da 180 dakikalık zorlu bir mücadele bekliyor' dedi.

Orhan Karan/Atila Altuntaş
Editör: İsveç Gündemi