İsveç, Friends Arena’da FİFA kokartlı hakem Hüseyin Göçek’in yönettiği karşılaşmada Karadağ’ı 3-1 yendi.

İsveç’in 90 dakika üstün oynadığı karşılaşmada galibiyeti getiren golleri, 37. dakikada Albin Ekdahl, 39, 43 dakikalarda Zlatan İbrahimovic attı. Karadağ’ın tek sayısını ise 62. dakikada penaltıdan Damjanovic kaydetti. Trabzonsporlu Erkan Zengin, Beşiktaşılı Alexander Milosevic ve Kasımpaşaspor’dan kaleci Isakkson mücadeleye ilk 11’de başlarken, Erkan Zengin 66 dakika yerini Emil Forsberg’ye bıraktı.

Öte yandan karlışmayı yöneten FİFA kokartlı hakem Hüseyin Göçek, verdiği kararlarla başarılı bir performans ortaya koydu. Gökçek’in yardımcılıklarını ise Mustafa Emre Eyisoy ve Orkun Aktaş yaptı. Serkan Ok’un 4. hakem olduğu maçta ilave yardımcı hakemlik görevini Barış Şimşek ve Hakan Ceylan yürüttü.

Grubun diğer mücadelelerinde Rusya Avusturya’ya kendi sahasında 1-0 yenilirken, Liechtenstein son sıradaki Moldova ile 1-1 berabere kaldı. Bu sonuçlardan sonra, Avusturya 6 maç sonunda 16 puanla liderliğini sürdürürken, İsveç 12 puanla 2. sıradaki yerini korudu. 8 puanda kalan Rusya ise gelecek yılki finallere gitme şansını zora soktu.

ORHAN KARAN/ ATİLA ALTUNTAŞ


 

Editör: İsveç Gündemi