Andersson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski İzlanda Milli Takımı Teknik Direktörü Lars Lagerback'in tecrübelerinden faydalandıklarını kaydederek, "2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu'nda iyi bir başlangıç yaptık. Üç maçta iki galibiyet ve bir beraberlik aldık. Bunda Lagerback'in büyük katkısı var. Onun gibi tecrübeli ve akıllı bir insanın bize yol göstermesiyle büyük bir ivme yakaladık." diye konuştu.

ORHAN KARAN/STOCKHOLM


İsveçli teknik adam, ekibiyle uyum içinde çalıştığını vurgulayarak, "Biz öyle bir takım olduk ki, Ben ve Lagerback'in futbol birikimi ile oyuncuların fikirlerini birleştirip ona göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Genç koşan ve mücadele eden bir takım oluşturduk. Bunun semeresini de aldığımızı düşünüyorum. Zira Lagerback'in de içinde bulunduğu ekibimiz, resmi ilk üç müsabakada 7 puan kazandı. Böylece grupta Fransa'nın ardından ikinci sırada yolumuza devam ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

- Ibrahimovic milli takıma çağrılmayacak

İbrahimoviç'in milli takıma bir daha dönmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Andersson, "Ibrahimovic'in kalitesi ve oyunculuğu tartışılmaz. Her zaman ona ihtiyaç duyuyoruz. Her teknik direktör onu kadrosunda görmek ister. Ama kendisi kesin olarak milli takımı bıraktığını bizzat bana söyledi. Ibrahimovic, benimle açık konuştu. Milli takıma artık çağrılmak istemediğini ve kendisini tamamen Manchester United'a konsantre ettiğini söyledi. Bu yüzden, hem 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri grup maçlarına hem de gidersek Dünya Kupası Şampiyonası'na Ibrahimovic'i davet etmeyeceğim. Kendisi kapıyı kapadı. Bizde buna son derece saygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı.
Editör: İsveç Gündemi