Bölge polisi cinayetle ilgili soruşturma başlatırken, cinayetin namus davası bağlantılı olduğu ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre polis, ilk etapta şüpheli cinayetin namus bağlantılı olabileceği teorisi üzerinde çalışıyor.

Belgeler, mağdurun daha önce namusun sebep olduğu ciddi bir saldırı davasında davacı olduğunu gösteriyor.

Pazartesi sabahı erken saatlerde polis, arayanların birkaç patlama sesi duymasının ardından olay mahalinin güney Stockholm'deki Bredäng'de yer alan bir apartman olduğu konusunda uyarıldı .

45 yaşındaki bir adam vurulmuş halde bulundu ve daha sonra öldüğü açıklandı.

Bölge kordon altına alınırken, cinayet soruşturması kapsamında çok sayıda polis olay yerinde çalışmaya başladı.

Per Fahlström, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, "Teknik bir soruşturma nedeniyle yolu kapattık, özel arama köpekleri çalışmalara katılacak, ardından kapıları çalacağız ve bir şeyler duymuş veya görmüş olabilecek kişilerle görüşmeler yapacağız" dedi.

Alan çalışmasının öğleden sonraya kadar devam ettiği bilgisi aktarılırken, iddialara göre cinayet namus davası kapsamında ele alınıyor.

Edinilen bilgilere göre, saldırı sonrası en az bir şüpheli fail olay yerinden elektrikli bir scooter ile olay yerinde kaçtığı belirtildi.

Cinayet namus davası olabilir

Edinilen bilgiye göre polis, ilk etapta cinayetin namus davası bağlantılı olabileceği yönündeki teori üzerinde çalışıyor.

Ortaya çıkan ilk bilgilere göre, saldıraya hayatını kaybeden kişi daha önce cinsel istismar ve tehdit bağlantılı olarak bölge mahkemesinde davacı konumunda olduğu görülüyor. Ancak Temyiz Mahkemesi, suçun nedeninin namus olduğunu kanıtlamanın mümkün olmadığı yönünde karar vermişti. Uzun aradan sonra şikayetçi konumunda olan şahsın vurularak öldürülmesi eski dosyayı da gündeme getirdi.

Polis cinayetle ilgili soruşturmanın devam ettiğini aktarırken, delillerin elde edilmesiyle olayın açığa kavuşacı görüşünde. Soruşturma sürüyor.

Editör: Semihhan Aydemir