İsveçli harika çocuk, 18. yaş gününde Premier Lig'e geçişini tamamladı ve Djurgarden'den Tottenham Hotspur'a 10 milyon Euro (9 milyon £/11 milyon $) karşılığında transfer oldu. Genç oyuncu, içgüdüsel olarak İngiliz kulübüne gitme kararı aldığını ve son kararı vermeden önce vatandaşı ve Spurs yıldızı Dejan Kulusevski ile sohbet ettiğini açıkladı.

LUCAS BEGVALL NE SÖYLEDİ?

Sport Bladet'e konuşan orta saha oyuncusu, "Midemde kelebekler uçuştu. İkisi de inanılmaz kulüpler. Çok zor bir seçimdi, çok uzun bir süre 50-50'ydi ama kararımı Tottenham'dan yana verdim. Barcelona'ya hayır demek çok kolay değildi, karar vermek çok uzun zaman aldı. Zor bir karardı, fakat ben Tottenham'a gitmeyi tercih ettim" dedi.

Kulusevski ile ne konuştuğu sorulduğunda Bergvall şunları söyledi: "Daha önce biraz konuşmuştuk. Genel olarak kulübün işleyişi nasıl, nasıl çalışıyor, nasıl antrenman yapıyor, günler nasıl geçiyor şeklinde konuştuk. İkna edilmek için bir konuşmam olmadı. Kulübün harika olduğunu söyledi ve oraya vardığımda bunu fark ettim. İnanılmaz bir karşılama vardı, tam bir aile kulübü ve inanılmaz insanlar olduklarını bana kanıtladılar."

BÜYÜK RESİM

Genç oyuncu, kariyerine IF Brommapojkarna'da başladı ve 16 yaşında A takımla ilk maçına çıktı. Aralık 2022'de Djurgarden'e katıldı ve bu sezon, Avrupa Konferans Ligi ön elemelerinde gelen kulüpte yalnızca bir kez forma giydi. 12 Ocak 2024'te İsveç adına uluslararası ilk maçına Estonya karşısındaki hazırlık mücadelesinde çıktı.

Editör: Atila Altuntaş