Edinilen bilgilere göre, aile her sabah gibi evinde kahvaltı yaparken, çocukları Hulda ve Karl aniden bağırarak baba "beyaz geyik" dedikleri belirtildi.

Aile yaşadıkları bölgede zaman zaman büyük beyaz geyikler gördüğünü söyledi. Sabah yine kahvaltı yaparken çocuklar dev bir beyaz geyiğin evin bahçesinde olduğunu fark etti.

Babalarına beyaz geyik var diye bağıran çocuklara başta inanmayan babaları Jon, çocukların kendisini şakalamak istediklerini düşündüğünü söyledi. Ancak çocukların ısrarla geyik var demesi üzerine pencereden baktığını söyleyen aile dev bir beyaz geyiğin bahçelerinde olduğunu gördü.

Komşularıyla aralarındaki bahçeye giren geyiğin fotoğraflarını çekerek aile sonra sosyal medyada paylaştı. Büyük ilgi görerek paylaşın fotoğraf İsveç basınında da yer aldı. Masallardaki gibi devasa ve bembeyaz bir geyik olduğunu söyeleyen aile, gizemli bir görüntüsü vardı geyiğin dedi.

Olayın Çarşamba sabahı yaşandığı belirtildi. Çocuklarını okula götüren aile geyiğe defalarca durup baktıklarını söyledi.

Editör: İsveç Gündemi