İsveçli bir turist, 89'uncu yaşını Alanya'da kutladı. Otel yönetimi uzun süreli tatiller için 18 yıldır Alanya'ya gelen İsveçli Igna Britt Lindevall'a yine 18 yıldır tatilini geçirdiği 53 numaralı odanın anahtarını hediye etti.

Alanya'ya her yıl tek başına gelen 3 çocuk ve 8 torun sahibi Igna Britt Lindevall için otelin M'Ocean Restoranı'nda doğum günü kutlaması düzenlendi. Restorana gelen Igna Britt Lindevall, kendisi için hazırlanan meyveli doğum günü pastasıyla karşılaştı. Otel yöneticileri Lindevall'a her yıl kaldığı 53 numaralı odanın anahtarını hediye etti. Sunpark Otel'den çok memnun olduğunu belirten Igna Britt Lindevall, "Genellikle yılın 6-7 ayında burada kalıyorum. Aslında bütün yıl burada kalmak istiyorum ancak yaz aylarında havanın çok sıcak olması ve torunlarımı özlediğim için İsveç'e gidiyorum. İki kızım, 1 oğlum ve 8 torunum var. Hatta kızım buraya gelerek, burada iyi olup olmadığımı yerinde kontrol etti. Burada kaldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum" dedi.

Sun Park Otel Genel Müdürü Kemal Göktepe ise, İsveçli turistin 18 yıldır Alanya'ya geldiğini belirterek "Otelimizde konaklıyor. Alanya'yı ve otelimizi çok seviyor. Biz de kendisine iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. 89 yaşındaki bir insanın tek başına bir otelde 5-6 ay konaklaması kolay değil. Ara sıra çocukları gelerek ziyaret ediyor. Türk insanının ne kadar güvenilir ve misafirperver olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Çocukları her yıl onu bize teslim ediyor. Biz de onu ağırlıyoruz" diye konuştu.
Editör: İsveç Gündemi