StureBio'de gerçekleştirilen festival kapsamında, 10 ülkeden 10 uzun metraj film, sinemaseverlerle buluştu.Festivalin üçüncü gecesinde, "Gırgıriye" filminin gösterimi yapıldı. Festivalin özel davetlisi olarak İsveç'te bulunan sanatçı Perran Kutman ve merhum sanatçı Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal da seyirciler arasındaydı.


Kutman, yaptığı konuşmada, sanat hayatının 50. yılını kutladığını söyledi.


Sanat hayatı boyunca hep saygı ve sevgi gördüğünü dile getiren Kutman, sevenlerine teşekkür etti. Kutman, "Dilerim gözlerimi kapatana kadar da sevgi ve saygı görürüm" dedi.


Gırgıriye filminin hikayesini seyirciyle paylaşan Kutman, konuşmasının sonunda sahneye davet ettiği Gül Sunal ile beraber seyircileri selamladı.


Kartal Tibet'in yönettiği, Adile Naşit, Müjdat Gezen, Perran Kutman, Münir Özkul ve Ayşen Gruda gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı "Gırgıriye", Türk sinemasının unutulmaz filmleri arasında yer alıyor.Orhan Karan /Atila AltuntaşUluslararası Komedi Film Festivali'nin organize komitesi


Johan Hallström unlu Hollywoodyönetmeni Lasse Hallström oglu , Lasse Halstömun yaptiklari filimler Chocolat, Gilbeert Grape . Calisti kisiler Johny depp, Richard Gere ve bir cok Hollywood yildizi
ohan Hallström kendiside oyuncu. Ve su filimlerde oynadi. BILGI Burda http://www.imdb.com/name/nm1484903/
Ötekiside Christian Hillborg unlu taninmis isvec oyuncucus . Bron, Snabba Chash filimlerinde oyanmistir. Bilgi burda http://www.imdb.com/name/nm2361583/?ref_=fn_al_nm_1Festivalin ismi Uluslar arasi komedifilmfestivali. Orgnaize eden Stêrk Production.

Festvial yöneici Nisti Sterk, Festival Proje yöneticisi Ulrika Bandeira

webbsayfasi

Nisti Stêrk

Festivalchef


Editör: İsveç Gündemi