Kadına karşı ayrımcılık ve şiddetin birçok yolu bulunurken, İsveç'te bu akşam meydana gelen bir olayda kadına şiddet konusunda bir kez daha herkesi düşündürdü.

Henüz kim ya da kimler tarafından şiddete maruz kaldığı ve karnına onlarca bıçak darbesi aldığı bilinmeyen olay İsveç'in Eskilstuna şehrinde meydana geldi.

Polisin ilk beyanlarına göre, saat 19:300 civarında gelen ihbar üzerine Eskilstuna'da bir daire içinde karnından birden fazla bıçak darbesi ile ağır yaralı bir kadın bulundu. Kadın acil bir şekilde hastaneye kaldırılarak yaşam mücadelesine tutunması için müdahaleler başladı. Ancak olayla ilgili hiç kimse göz altına alınmadığı gibi, bıçaklamanın kim ya da kimler tarafından yapıldığına dair de hiç kimsenin henüz bir fikri olmadığı ifade edildi.

İsveç polisi görgü tanığı arıyor!
Eskilstuna'da bıçaklanarak komada yaşam mücadelesi veren kadının olayı ile ilgili polis görgü tanıkları varsa kendilerinden bilgi toplayacağını ve böylelikle olayı aydınlatmaya çalışacaklarını belirtti.

Yaralı kadının durumunun ağır olduğu, şuuru yerinde olmadığı için kendisi ile iletişim sağlayabilmelerinin mümkün olmadığını belirten soruşturma amiri Eric Björkholm, olayla ilgili görgü tanığı bulmaya ve bunun yanı sıra teknik araştırma yaparak olayın kim ya da kimler tarafından yapıldığını bulmaya çalıştıklarını söyledi.
Editör: İsveç Gündemi