Stockholm, Göteborg, Malmö gibi büyük şehirler başta olmak üzere, İsveç'in genelin yayılan şiddet olayları eski İsveç'i aratır oldu. Huzur ve sakinliğin ülkesi olarak bilinen İskandinav'ın incisi, şiddet sarmalıyla birlikte huzursuzluğun merkezi haline gelmeye başladı.

Pazartesi gecesi Norrköping'deki bir apartmanda patlama meydana geldi.

Olay yerinden çekilen görüntülerde patlamanın meydana geldiği noktada büyük hasar olduğu görülüyor.

Bölge sakinleir patlama ile birlikte polise ihbarda bulunurken, patlamanın kilometrelerce öteden duyulduğu belirtildi.

Acil servisler saat 01:14'te Hageby'de meydana gelen patlama ile ilgili uyarıldı. İhbarla birlikte bölge polisi ve ambulanslar hızla olay yerine intikal etti.

Patlamanın meydana geldiği apartman dışında meydana gelen patlama etkisiyle camlar kırıldı ve molozlar oluştu. Bina girişine yerleştirilen patlayıcı bina kapısını havaya uyururken, sarsıntı nedeniyle camlar kırıldı ve çatılardan parçalar düştüğü görüldü.

Polis, olay yeri çevresini geniş bir şeritle kordon altına alırken, patlama ile ilgili veri elde etmek için bölge sakinleriyle görüştü. Bomba teknisyenleri saat 04.00'ten kısa bir süre sonra geldi.

Saat altıdan kısa bir süre sonra polis, ulusal bomba imha ekibinin olay yerinde hazır olduğunu ve sınırlamanın kaldırılacağını duyurdu.

Olayla ilgili soruşturma sürerken binada kimin hedef olduğu konusunda her hangi bir bilgi verilmedi.

Editör: Semihhan Aydemir