Durmaz, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde Rusya ve Avusturya ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta İsveçgundemi muhabirine açıklamada bulundu. 
Şampiyonlar Ligi F Grubu'nda Bayern Münih, Arsenal ve Dinamo Zagreb ile mücadele edecek Olympiakos'un Avrupa kupaları kadrosuna dahil olmadığının kendisine telefonla bildirildiğini aktaran Jimmy Durmaz, üzüldüğünü, Yunanistan'a döndüğünde konu hakkında daha geniş bilgi edinme şansına sahip olacağını belirtti. 

Sezon başında Olympiakos'un başına geçen Portekizli teknik adam Marco Silva'nın, ülkesinden transfer ettiği iki futbolcuyu son anda kadroya dahil etmesinin hatırlatılması üzerine Durmaz, "Beklemediğim bir karardı, telefonda konuştum, tam bilgi alamadım. Olympiakos ile bir sene daha sözleşmem var. Yunanistan'a gidince yönetimle her şeyi açık açık konuşmam lazım" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'den herhangi bir takımdan transfer teklifi almadığını da belirten Jimmy Durmaz, basında çıkan haberleri takip ettiğini ama bunların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Orhan Karan/Atila Altuntaş
Editör: İsveç Gündemi