İsveç'in başkenti Stockholm'de Türkiye'nin IŞİD ve PKK'ya yönelik yaptığı operasyonlardan rahatsız olan Kandil'in İsveç sempatizanları operasyonları kınamak amacıyla İsveç Stockholm Türk Büyükelçiliği önünde protesto düzenledi.

Son dönemlerde Türkiye'de ve Avrupa'da PKK ve diğer yan örgütlerinin yaptığı terör eylemleri ve Türkiye aleyhinde başlattığı kışkırtıcı kampanyalara karşı Stockholm'de yaşayan Türkiye gönüllülerinin tepkisine neden oldu. Aynı saatlerde PKK'lıların gösterisine karşı toplanan vatandaşlar karşı gruba tepkisini ortaya koydu.

Bu tepki PKK'lıların gerçek yüzlerini ortaya koydu
Demokratik haklarını kullanan Türkiye gönüllülerini karşılarında gören PKK sempatizanları gruba saldırmaya çalıştı. İsveç polisi iki grubun arasında her hangi bir olay olmaması için güvenlik tedbirleri aldı. Bunun üzerine saldırı gerçekleştiremeyen PKK yandaşları İsveç polisi ve araçlarına saldırdı.

Taşlı saldırılar sonrasında İsveç polisi taviz vermedi. 4 PKK yandaşını gözaltına alan İsveç polisi kişileri sorgulamak üzere emniyete götürdü.

Diğer tüm Avrupa ülkeleri gibi PKK'yı terör örgütü olarak kabul eden İsveç'e PKK'yı normal ve tüm Kürtlerin haklarını koruyan olarak göstermeye çalışan PKK yandaşları, Türkiye'nin derhal operasyonları durdurmasını talep etti.

Olaylar sosyal medya'da hızla yayıldı.
PKK yandaşlarının İsveç'te de yapmaya çalıştığı vandalizmi kayda alan vatandaşlar işte PKK'nın gerçek yüzü adı altında Facebook vb. sosyal medya ağlarında videolu görüntüleri paylaştı.

PKK'yı Kürtlerin savunucusu olarka göstermeye çalışıyorlar!
Dünya'nın neredeyse her yerinde PKK'yı Kürtlerin savunucusu olarak göstermeye çalışan karanlık güçler, bu alışkanlığından vazgeçmiyor.
PKK'nın terör eylemlerinden ençok zarar gören bölgenin ve bölge insanının gördüğü zararı PKK'nın verdiğini örtmek için yıllardır algı operasyonu yapan PKK birkez daha bu yönünü gösterdi.

İsveç'te endişe var!
İsveç'te PKK'yı destekleyen bireylerin sıradan vatandaş değil, PKK'nın militan kadrolarında görev almış ve terör eylemlerini yapma konusunda uzman oldukları, bu potansiyelin önümüzdeki süreçlerde provakatif olayları tırmandırmalarından endişe ediliyor.
Editör: İsveç Gündemi