TV4 haberine göre, kayıp vakası cinayet şüphesi olarak araştırılıyor. Cinayet olarak soruşturulan olayda cesede dair bir bilgi yok.

Soruşturma savcısı Rickard Wahlqvist kanala yaptığı açıklamada, davada iki kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Polis, Stockholm'ün kuzeyindeki Märsta'da bir bebeğin kaybolduğu bilgisini aldı. İhbarı değerlendiren bölge polisi soruşturma başlattı ve elde edilen veriler ışığında kayıp olayını olası cinayet olarak araştırmaya başladığı duyuruldu.

Cinayetle ilgili ön soruşturma sürüyor

TV4'ün haberine göre henüz ceset bulunamadı ancak cinayetle ilgili ön soruşturma başlatıldı. Polis konuyu çok gizli tutuyor ancak kanala Cumartesi günü Märsta'daki bir apartmana çağrıldıklarını doğruladı.

Belirlenen dairede arama yapıldı ve burada büyük bir uyuşturucu keşfi yapıldı. Olaya dair şu anda bir erkek ve bir kadın gözaltında. TV4'ün haberine göre, her ikisine de yöneltilen cinayet şüphelerine ek olarak, ciddi uyuşturucu suçları şüphesiyle de tutuluyor.

Olay ile ilgili soruşturmayı yürüten Rickard Wahlqvist: "Ön soruşturma gizliliği kapsamında ve yeni aldığım bir vaka olduğundan yorum yapmak istemiyorum. Davada iki kişinin gözaltına alındığını söyleyebilirim" ifadeleri kullanarak olaya dair daha fazla bilgi vermek istemediğini belirtti.

Olayla ilgili soruşturma cinayet minvalinde sürerken, kayıp bebeğe dair cesedin bulunup bulunmadığı sır gibi saklanıyor.

Editör: Semihhan Aydemir