Akşam saatlerin de yapılan ihbar Konya polisini harekete geçirdi. Selçuklu ilçesinde park halindeki bir otomobilde, 40 bine yakın tabanca mermisi ele geçirildi. Polis incelemeleri sırasında aracın bagajında çok sayıda tabanca mermisi ile karşılaştı.

Polisler araçta çkanları görünce şok oldu. Konya'da terk edilmiş bir araçta arama yapan polis, yaklaşık 40 bin tabanca mermisi ele geçirdi.

Merkez Selçuklu ilçesi Selçuk Mahallesi Camidere Sokak'ta, 55 SH 039 plakalı otomobilin, yaklaşık 2 aydır park halinde bulunduğu ihbarını alan polis ekipleri harekete geçti.

Kısa sürede belirtilen adrese ulaşan ekipler, söz konusu aracı, duvar kenarında lastikleri patlak halde buldu. Polis incelemeleri sırasında aracın bagajında çok sayıda tabanca mermisi ile karşılaştı. Hemen Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine de bilgi verildi. Olay yeri inceleme polisleriyle birlikte yapılan ayrıntılı aramada 9 mm çapında yaklaşık 40 bin tabanca mermisi ele geçirildi.

ncelemelerin ardından otomobil, mermilerle birlikte Konya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Plaka kayıtlarından Adana 'da ulaşılan kişinin, otomobili yaklaşık 3 ay önce sattığını söylediği öğrenildi. Satın alan kişiye ulaşmak içi çalışma yapan polisin soruşturması sürüyor.
Editör: İsveç Gündemi