4 aylık hamile eşini çocuklarının gözü önünde silahla öldüren ve 3 gündür de ormanda saklanan Ali Coşkun, aç kalıp yemek için mahalleye gelince jandarma tarafından yakalandı.   

Katil koca, eşinin ''Boynuzlanmaya hevesli misin? Oğlunu da al git'' dedikten sonra ateş edip öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Jandarma yaptığı incelemede Fatma Coşkun'un, aynı mahallede oturan bekar 25 yaşındaki M.E.'den hamile kaldığı ve cinayetin ardından M.E.'nin intihara teşebbüs ettiği belirtildi.

Olay, geçen cuma günü saat 18.00 sıralarında Ilgın İlçesi'ne bağlı eskiden belde statüsünden olan Yukarı Çiğil Mahallesi'nde meydana geldi. 4 aylık hamile Fatma Coşkun, iddiaya göre, yaklaşık 1 ay önce 6 yaşındaki oğlu O. ve 2 yaşındaki kızı E.'yi yanına alıp, aynı mahallede oturan ailesinin yanına yerleşti. Fatma Coşkun, iddiaya göre olay günü birlikte yanında götürdüğü oğlu O.'yu, babasının yanına gönderdi.

Çevre ilçelerde tarlarda tarım işçisi olarak çalışan Ali Coşkun da, iddiaya göre yine başka bir ilçede çalışmaya gideceği için oğlunu, eşinin yanına bırakmak istedi. Bunun için oğluyla birlikte, eşinin kaldığı kayınpederinin evine geldi. O sırada 2 yaşındaki kızıyla birlikte olan Fatma Coşkun, eve gelen eşine önce pencereden cevap verdi. Eşinin ısrarı üzerine kapıyı açıp, giriş bölümünde konuştu. Çift konuşma sırasında tartışmaya başladı. Ali Coşkun da ruhsatsız tabancasıyla oğlu ve kızının gözü önünde eşine kurşun yağdırdı. Boynuna ve sırtına 3 mermi isabet eden Fatma Coşkun olay yerinde hayatını kaybetti. Annesinin kanlar içinde kaldığı gören O.C. da komşularından yardım istedi. Ali Coşkun ise hızla uzaklaştı.

Kayınpederi Mehmet Ayaz ve kayınvalidesi Ayşe Ayaz'ın ise olay sırasındakızı ve kendilerini sürekli tehdit eden damatları Ali Coşkun'dan şikayetçi olmak için mahallenin yaklaşık 2 kilometre ilerisindeki jandarma karakoluna gittiği öğrenildi.

AÇ KALINCA YAKALANDI

Olaydan sonra mahallenin yakınındaki ormanlık alana giden ve gece yarısına kadar orada saklanan Ali Coşkun, daha sonra o bölgeye yakın kullanılmayan halı atölye binasına sığındı. Gündüzleri ormanlık alanda gezen, akşamları da halı atölyesinde saklanan Ali Coşkun, acıktığı için bugün sabah saatlerinde mahalleye gelmeye karar verdi. İlk olarak mahallede girişindeki bir evden, karnını doyurmak için yiyecek istedi. Ev sahibi de tepki gösterip yiyecek vermedi. Coşkun da, mahalle meydanından geçip, mahallenin karşı tarafındaki baraj yakınlarına gitmek istedi. Bu sırada Coşkun'un, mahalle içinde gören çevredekiler jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarma Coşkun'u, Yukarı Çiğil Sulama Barajı yakınlarında gözaltına aldı.

''EŞİM BENDEN DEĞİL, BAŞKASINDAN HAMİLE ''

Gözaltına alınan Coşkun, çelik yelek giydirilip jandarma eşliğinde cinayetin yaşandığı eve getirilerek, eşini nasıl öldürdüğünü anlattı. Kendisinin sürekli çevre ilçelerde tarlalarda çalıştığını ve eve zaman zaman geldiğini öne süren Coşkun, eşinin başkasından hamile kaldığını söyledi. Coşkun, ''Eşim benden değil, başkasından hamile kaldı. Bu konu üzerine yaşadığımız tartışma sonucu çocukları alıp evi terk edip ailesinin yanına yerleşti. Olayın olduğu günde oğlumuzu benim yanıma göndermiş. 'Artık sana baban baksın' diye. Ben de yine çalışmak için çevre ilçelere gidecektim. Bunun içinde oğlumu annesinin yanına bırakmak istedim. Kayınpederimin evine gittim'' dedi.

''BOYNUZLANMAYA HEVESLİ MİSİN?''

Ali Coşkun, eşine, oğlunun yanında kalmasını söylediğini ancak buna tepki gösterdiğini sürdü. Coşkun, ''Oğlum senin yanında kalsın. Ben çalışmaya gideceğim deyince, eşim tepki gösterdi. Ben de 'köpek bile yavrusunu yanından ayırmaz' dedim. Bu sırada eşim, ''Boynuzlanmaya hevesli misin? Oğlunu da al git'' dedi. Ben de tabancayı çıkartıp ateş ettim. Kaç defa ateş ettiğimi hatırlamıyorum'' dedi.

EŞİNİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA KIZI VE OĞLUYLA VEDALAŞMIŞ

Tabanca ile ateş ettikten sonra eşinin yere yığıldığını anlatan Ali Coşkun, ''Eşim yere yığılmıştı. Kızım da evin iç kısmındaydı. Kızımın yanına sarılmak için gittiğimde tekrar ateş ettim. Sonra kızıma sarılıp vedalaştım. Daha sonra oğlumla vedalaştım ve kısa sürede geri geleceğimi söyleyip, ayrıldım'' dedi.
Aç kaldığı için yiyecek bulmaya geldiğini belirten Coşkun, ''2 gün boyunca ormanlık alanda ve halı atölyesinde saklandım. Acıkmıştım. Yiyecek bir şey bulmak için köye indim'' diye konuştu.
Ali Coşkun, pişman olduğunu belirterek, ''Cok pişmanım. Böyle olmasını hiç istemezdim. Allah'ın verdiği canı Allah alır'' dedi.

MAHALLELİDEN HAKLARINI HELAL ETMELERİNİ İSTEDİ

Ali Coşkun, tatbikatın ardından çevrede toplanan mahalleliden haklarını helal etmelerini istedi. Bazı mahalle sakini de 'Hakkımız helal olsun' diye cevap verdi.

Jandarma yaptığı incelemede eşi tarafından öldürülen hamile Fatma Coşkun'un, aynı mahallede oturan bekar M.E.'den hamile kaldığını belirledi. M.E.'nın ise cinayetin ardından intihara teşebbüs ettiği ve Konya'da hastanede tedavi altına olduğu öğrenildi.
Coşkun çiftinin çocuklarının ise Fatma Coşkun'un anne ve babasına bırakıldı.
Editör: İsveç Gündemi