Anma programı öncesi ilçemiz Merkez Cami'de Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için İlçe Müftüsü Sayın Muhsin YILDIZ ve İmam Hatipler tarafından Mevlid-i Şerif okunarak dua edildi.

Daha sonra Kulu Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda anma programı düzenlendi.

Programa, İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Kulu Belediye Başkan Vekili Adem Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Osman Hasdemir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Şakir Taşatan, Kulu Doğada Arama Kurtarma Derneği Başkanı Serdal Alıcı, kurum amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti başkanları, siyasi partilerin başkan adayları, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Program Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra açılış konuşmasını Kulu Doğada Arama Kurtarma Derneği Başkanı Serdal Alıcı yaptı. Alıcı, Derneğin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler de bulunarak, davetlilere teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat ise konuşmasında doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekerek, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Daha sonra Konya Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Dr. Berkant Coşkuner sunumunu gerçekleştirdi. Coşkuner, deprem nedir ? Depremin oluşumu, Türkiye, Konya ve Kulu ilçesindeki fay hatları, Kahramanmaraş merkezli deprem hakkında bilgilendirmeler de bulundu.

Programın sonunda ilkokul ve ortaokullar arası ilçe genelinde düzenlenen deprem konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere, İlçe Kaymakamı Canpolat, Belediye Başkan Vekili Sarı ve Dernek Başkanı Alıcı tarafından ödülleri takdim edildi.

Program sonrası Kaymakam Ömer Faruk Canpolat ve protokol üyeleri "6 Şubat Depremi" konulu resim sergisini gezdi.

KAYNAK: Kulu Manşet Haber

Editör: Atila Altuntaş