Strazburg kent merkezinde Perşembe günü sabah saatlerinde meydana gelen kazada 20 ve 25 yaşlarındaki Kaan Büyük ve Emirhan Atıcı’nın hayatını kaybettiği belirtildi.

Fransız medyasında çıkan habere göre olay 15 Şubat Perşembe günü sabah saat 05:30 civarında gerçekleşti. Quai Desaix'de ters yönde seyreden araç Maire Kuss köprüsünü geçerken korkuluklara çarptı ve l'Ill Nehri’ne düştü. Olayı gören görgü tanıkları polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen ilk yardım ekipleri, itfaiye ekipleri tarafından sudan çıkartılan gençleri hayata döndürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. İki gencin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.  Nehirdeki araç vinçlerle yukarı çekildi.

Colmar Tanıtım Derneği, facebook sayfasında yapılan paylaşımda ölen gençlerden birinin 20 yaşında, Nevşehirli Kaan Büyük, diğerinin ise 25 yaşında Karslı Emirhan Atıcı olduğu kaydedildi. Her iki gencin de Molsheim’da ikamet ettiği kaydedildi.

Kaza-3

Savcılık, özellikle aracın nasıl ve neden suya düştüğü ile ilgili soruşturma başlattı. Polis ekipleri de çevredeki güvenlik kameraları vasıtasıyla kaza anını tespit etmeye çalıştı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken, acılı ailelere haber verildi.

Editör: Semihhan Aydemir