Norveç'in başkenti Oslo'da evinde ölü bulunan bir adam ile ilgili soruşturma başlatan Norveç polisi olayın cinayet olduğunu söyledi.

Polisin araştırmalarına göre kadın adamı öldürmeden önce birlikte vakit geçirdiler.

Tasarlanan cinayet!
Norveçli kadın hedef seçtiği adamı öldürdükten sonra kendisine ait başka bir evde geceyi geçirdi. Elde edilen delilleri derinlemesine araştıran polis kadın ile adamın arasında ilişki olduğunu belirtti.

Öldürülen adamın üzerinde kimlik veya kim olduğu ile ilgili hiç bir bilgi ve belge bulunmayınca polis araştırmayı genişletti. Öldürülen şahsın kimlik bilgilerini tespit etmek için soruşturmayı sürdüren cinayet büro amirliği, olayın cinayet olduğunu kesinleştirdi.

Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan kadın ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Olay yeri inceleme ekibinin topladığı parmak izi ve saç gibi dokulardan kadının cinayeti işlediğine kesin gözü ile bakılıyor.

Emniyette daha önce sabıka kaydı bulunan kadının parmak izi ve saç tellerinden adamla ilişkisi olduğunu ortaya koyan emniyetten açıklama geldi. Olayı araştıran polis müfettişi Grete Lien Metlid'e göre kadın cinayeti tasarlayarak planlı bir şekilde işledi. Henüz sebebi net olarak anlaşılmayan cinayetin polise göre kadın adamı tuzağa düşürdü.

Soruşturma devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi
Editör: İsveç Gündemi