İstanbul Balat’ta çocuk doktoru Şükrü Hatun tarafından kaldırımda uyurken fotoğrafı çekilen kızın Suriyeli Suad olduğu ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre, bir süredir Balat’ta yol kenarında mendil satıyor. Geriye kalan zamanlarında ise 1 yaşındaki kardeşi Muhammed’le oynuyor. Suad, mendil satmaya çıktığında 13 yaşındaki amcası Muhammed de yanında oluyor.

KALDIRIMDAKİ MİNİK KIZ SURİYELİ SUAD ÇIKTI

“Kaldırımda uyurken çekilmiş fotoğrafını gördün mü?” sorusuna, “Hangi fotoğraf?” diye soruyla karşılık veriyor. Fotoğrafını gördüğünde ise yüzünde kocaman bir tebessüm oluyor. Kaldırımda uyurken çekilen fotoğrafıyla ilgili, amcasının yardımıyla Suad şunları anlatıyor:“Sabah çok erken kalkıyoruz. Sabah ve akşam 7 ile 9 arasında mendil satıyoruz. Çok erken kalktığımız için uykum geliyor. Bazen uyuyorum. O sabah da uyudum.”

Pembe montlu kız Suriye Suad çıktı

''TÜRKLERİ SEVİYORUZ''

Suad, az bildiği Türkçe ile Türkiye’yi, insanları sevdiğini anlatıyor ve ekliyor: “Türk insanını ve Türkiye’yi seviyoruz. Ama kötüler de var.”

EN BÜYÜK HAYALİ EVİNE DÖNMEK

Yüzünden gülücük eksik olmayan Suad’ın en büyük hayali ise savaş bitince evine dönmek.

Pembe montlu kız Suriye Suad çıktı

FOTOĞRAF: Suriyeli 5 yaşındaki Suad ve 1 yaşındaki kardeşi.

BİR EVDE 14 KİŞİ YAŞIYORLAR

Eyüp'te 3 katlı, harabe halindeki bir evde giriş katta kalıyorlar. Ev buz gibi. Yalnızca salonda soba yanıyor. Toplam 14 kişiler. Ailelerini Suriye’de bırakmış 3 çocuğa da Elcasi Ailesi sahip çıkmış.

Pembe montlu kız Suriye Suad çıktı

MENDİL SATARAK GEÇİNİYORLAR

Evin kirası 900 TL. Evin geçimini Suad ve kuzenleri mendil satarak, diğer 2 kuzeni de tekstil atölyesinde çalışarak sağlıyor. Evin en büyük erkeği ise Muhammed’in babası... Ancak o da hasta olduğu için çalışamıyor.

Editör: İsveç Gündemi