Polis, 17 yaşındaki Maja'nın Marks belediyesinde kaybolmasının ardından adam kaçırma olayıyla ilgili ön soruşturma başlattı.

Geçen perşembe günü okuldan eve dönmeyen kızın ailesi durumu polise bildirdi. 

En son Perşembe günü saat 14.00'te otobüse binmek üzereyken görülen kızdan ondan sonra haber alınamadı ve edinilen bilgilere göre aile kızlarına ulaşamadığı için saat 18.20'de polisi aradı.

Ailenin polisi arası üzerine durumu değerlendiren polis, arama çalışması başlattı. Ancak dört gün sonra kaçırılma şüphesi üzerine soruşturma başlattı.

Batı polis basın sözcüsü Thomas Fuxborg, kızın bir suçun kurbanı olduğunu göz ardı edemeyiz dedi.

Polis kayıp Maja için büyük bir arama çalışması başlattı. Eğitim köpeklerin dahil edildiği aramalara drone'lar ve helikopter desteğiyle arama yapılacak.

Thomas Fuxborg, "Şimdi ek bilgi toplayacağız, en son okulda görüldüğünden bu yana okul çevresinde kesinlikle yakın bir arama yapılacak" ifadeleri kullandı.

Polis cep telefonunu aradı ancak bir sonuca ulaşamadı.

Şu anda polisin ne olabileceğine dair herhangi bir teorisi yok ve olayda bir şüpheli de yok.

Polis insanlarından destek istedi.

Genç kızın fotoğrafını paylaşan polis, görenlerin 114 14'ü aramalarını ve acil durumlarda 112'den hemen bilgi verilmesini istedi.

Polis genç kızın 143 cm boyunda, 37 kg olduğunu ve koyu renk ceket ve gri kapüşonlu üst, resimdekinin aynısı, bordo şapka, gri eşofman altı ve pembe şeritli siyah ayakkabı.

Genç kızın girimiyle ilgili de bilgi paylaşılırken, görenlerin durumu polise bildirmesi istendi.

Editör: Semihhan Aydemir