Edinilen bilgilere göre, genç kızı aynı yaşlardaki bir erkeğin öldüğü şüphesi üzerinde duruluyor.

Polisin kapsamlı arama başlattığı kayıp Maja ile ilgili çalışmalarda genç kızın cesedine ulaşıldı. Salı sabahı itibarıyla cesedin bulunduğu yerde polisin olay yeri incelemesi sürüyor. 

Kinna ile Skene arasındaki demiryolu hattının karşısında polis birkaç yüz metrelik geniş bir alanı kapattı. Bölgenin çevresine ve demiryolu raylarının altından akan Viskan nehrinin kenarındaki bir orman korusunun içinde polis ekipleri çalışmalarını yürütüyor.

Bölgedeki tren trafiği durduruldu ve tekrar ne zaman başlatılacağı hakkında bilgi verilmedi. Bölgeye giriş yasaklanırken, bu yasağın en az Salı akşamı saat 23:00'e devam edeceği belirtildi. 17 yaşındaki Maja'nın Pazartesi akşamı bu bölgede bulunduğuna inanılıyor.

Olay nasıl gelişti?

17 yaşındaki kızın perşembe günü kaybolduğu bildirildi. Hafta sonu boyunca bir arama başlatıldı ve Pazartesi günü polis büyük bir operasyon başlattı. Akşamın ilerleyen saatlerinde polis Skene ile Kinna arasındaki tren trafiğini durdurdu.

Aynı akşam saat 20.00'de polisin Salı günü 17 yaşındaki çocuğa ait olduğunu doğrulayabileceği bir ceset bulundu. Kızın ailesine haber verildi.

Edinilen bilgilere göre, cinayet zanlısı olarak gözaltına tutulan bir gencin ifadeleri doğrultusunda polis olay yerinde çalışma başlattı ve cesede ulaştı.

Polis sözcüsü Stefan Gustafsson Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ne olduğunu bildiğimizi düşünüyoruz".

Olayın ardından polisin arama çalışması durduruldu. Bunun yerine, şu anda bir cezai soruşturma yürütülüyor. Savcıya göre tutuklanan kişi bugün sorgulanacak.

Editör: Semihhan Aydemir