Araştırmaya imza atan Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Atilla Eroğlu “Özellikle kadınlar çayı demlikten boşaltır boşaltmaz hemen içiyor. Ayrıca taze sebze, meyvenin yetersiz tüketilmesi, tandır dumanına maruz kalmaları ve içeriğinde bazı zararlı mantarları barındıran küflü peynir de bu tür kanserlerde kadın oranlarının yükselmesine sebep oluyor” dedi.

4 dakika bekleyin
Yemek borusu kanserinin bu kadar sık görülmesinin nedeni olarak beslenme alışkanlığını gösteren Prof. Eroğlu, Doğu’da son 25 yılda 42 bin 652 endoskopi yapıldığını, yüzde 3.4 oranında yani bin 462 kişinin yemek borusu kanserine yakalandığını belirledi. Sıcak çayın hiç beklemeden içilmesinin kanser riskini 8 kat artırdığını vurgulayan Prof. Eroğlu “Çayı 4 dakika bekletip öyle için” tavsiyesinde bulundu.

Bu haber Google arama motoru kullanılarak Kaynak Site olan bu site den alıntı yapılmıştır. Haberin tüm sorumluluğu kaynak siteye aittir ve sitemiz bu haber dolayısı ile sorumlu tutulmamalıdır. Buna rağmen haberin kaldırılmasını istiyorsanız lütfen yukarıdaki tekzip linklerinden haberin kaldırılmasını talep edebilirsiniz
Editör: İsveç Gündemi