Lenova'dan şarj sorunu yaşayanlara çözüm olacak nitelikte bir akıllı telefon girişimi...
Motorola'yı fiilen bünyesine katmasıyla önemli akıllı telefon üreticileri arasında yerini alan Lenovo, mobil dünyada ağırlığını ciddi anlamda hissettirmeye başladı. Gizmo China'nın haberine göre dev PC üreticisi Lenovo, önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlandığı P70t adlı yeni cihazı ile ilgili önemli iddalar ortaya atıldı. P70t telefonunun en önemli özelliğinin 46 gün bekleme süresi sunabilmesi telefon kullanıcılarının ilgisini çekiyor.

4 çekirdekli Meditek işlemcinin kullanıldığı Lenovo P70t, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip. 5 inch büyüklüğünde ekranı da 720x1280 piksel çözünürlük sunuyor. 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası bulunan cihazın batarya değeri ise 4000 mAh.

4000 mAh bataryanın yanı sıra cihazın 46 gün bekleme süresi sunabilmesi için bazı yazılımsal önlemler de alındığı söyleniyor. Lenovo, P70t'nin şarjını idareli kullanabilmesi için ekran kilidinde arka plan uygulamalarını kapatma gibi önlemler almayı ihmal etmemiş.

149 gr ağırlığı, 42 mm genişliği bulunan bu telefon 71.8 mm uzunluğu ve 8.9 mm kalınlığı bulunuyor. Özellikle yüksek kapasiteli bataryasıyla dikkat çekmesi beklenen bu akıllı telefonun, uygun bir fiyat etiketiyle gelmesi beklenirken henüz ne zaman tanıtılacağı konusunda net bir bilgi yok.
Editör: İsveç Gündemi