Paskalya haftasonunda arabasını trene bindirmeyi düşünenlerin biraz daha düşünmesi gerekiyor.

SJ'nin hızlı trenlerinin yolculuk süresi belirli güzergahlarda iki katına çıkacak.

Bunun nedeni ise İsveç Ulaştırma İdaresi'nin ülkenin çeşitli yerlerinde yol çalışmaları yapıyor olması olarak görülüyor.

Katarina Wolffram, "Her Paskalya'da her zaman çeşitli yerlerde iş olur ve bu yıl Göteborg çevresinde oldukça fazla iş vardır" ifadeleri kullanarak ulaştırma idaresinin yol çalışmaları nedeniyle bazı yerlerde tren seferlerinin normalden iki kat daha uzun sürebileceğini işaret etti.

Yoğun hat çalışması, Paskalya hafta sonu boyunca tren seferlerinin azalmasından kaynaklanıyor. Katarina Wolffram'a göre hava durumu açısından da genellikle elverişlidir.

Üç saatlik yolculuk altı saat sürebilir

SJ'ye göre, X2000'in kalkışlarının çoğu değişmeden devam edecek, ancak trafik Alvesta üzerinden yönlendirildiği için yolculuk süresi uzayacak.

Dolayısıyla Stokholm ile Göteborg arasındaki yolculuk normalde üç saat yerine altı saate yakın sürecek.

İsveç Ulaştırma İdaresi bir basın açıklamasında, Öresundståg ve SJ X2000'in Halmstad'da duracağı ve ardından yerini Halmstad - Kungsbacka otobüs trafiğine bırakacağı için güney İsveç'teki yolcuların da batıdaki demiryolu çalışmalarından bir dereceye kadar etkileneceği yazıyor.

Yolculuk yapacaklar tavsiye

SJ'ye göre biletinizi alırken yolculuğun nasıl etkileneceği açıkça belirtilmelidir. Ayrıca SJ.se'deki "Trafik bilgileri" sayfasında ve uygulamada, alternatif olarak İsveç Ulaştırma Ajansı'nın web sitesinde de görülebilir.

Paskalya yolcularına, değişikliklerin yayınlandığı SJ.se ve SJ uygulamasını takip etmeleri ve iletişim bilgilerini SJ'ye kaydetmeleri tavsiyesi edilir. Bilgilerinizi kayıt ettiyseniz değişiklik olması durumunda anında bilgi gönderiyorlar.

Editör: Semihhan Aydemir