Spånga bölgesinde büyük bir lokalde gerçekleşen kaynaşmada, 200 kişi bir araya geldi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen gecede Köylüoğlu sülalesi fertleri hasret giderdi. Sohbetler edilip, topluca yemek yendi. Halaylar çekerek stres atan Köylüoğlu sülalesi, İsveç’teki tatilleri değerlendirip geleneksel olarak yılda en az bir kere bir araya gelme kararı aldı.

BALOĞLU: BELGESEL 50 YILIN PROJESİ...

Gecede bir konuşma yapan Stockholm Din ve Sosyal İşler Müşaviri profesör A. Bülent Baloğlu, ''Stockholm Treni'' belgeseli hakkında bilgi verdi. Türkiye'den İsveç'e göçün 50. Yılını anlatan ve TRT ile Diyanet Tv'de yayınlanacak olan ''Stockholm treni'' belgeselinin 26 bölüm olacağını ifade eden Baloğlu,  daha önceden böyle büyük bir belgeselin  Almanya'da, Fransa'da ve Hollanda gibi Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde çekilmediğini belirtti. İsveç'e göçenler için belgeselin 50 yıllık en büyük proje olduğunu söyleyen Baloğlu, belgeselin bundan sonra ki nesillere de bırakılacak ve arşivlerde yerini alacak en büyük eser olduğunu belirtti.

Yönetmen Ahmet Üstündağ yönetiminde 4 kişilik ekip, Köylüoğlu sülalesinin kaynaşma gecesini görüntüleyerek röportajlar yaptı.

Köylüoğlular gecesinden görüntüler...

Köylüoğlular gecesinde halay


Editör: İsveç Gündemi