Sankt Göransplan Hastanesi'nde kılınan cenaze namazına, Yıldırım Erdoğdu'nun yakınkları ve Kululu hemşehrileri katıldı. 
Namaz sonrası, Yıldırım Erdoğdu'nun Stockholm'de yaşayan kardeşi Tacettin Erdoğdu, abisinin naaşının Türkiye'ye gideceği ve memleketi Kulu'da toprağa verileceğini söyledi. 

Olayı inceleyen savcının abisinden doku örneği aldırdığını ve 3 hafta içinde otopsi raporunun açıklanacağını ifade etti. Türkiye'de Cumhuriyet savcısını suç duyurusunda bulanacaklarını söyleyen Tacettin Erdoğdu, savcıdan adli tıp incelemesi yapması için müracaatta bulunacaklarını belirtti.

İsveç'in başkenti Stockholm'de 15 gündür kendisinden haber alınamayan 55 yaşındaki Türk vatandaşı Yıldırım Erdoğdu'nun gözaltına alındığı ve polis sorgusunun ardından öldüğü ortaya çıkmıştı.. Savcılığın, bir kilise bahçesinde bulunan Erdoğdu'nun ölümü üzerine polisler hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirilmişti..

İsveç basını da polisin Yıldırım Erdoğdu'nun  uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına aldıktan sonra kilisenin bahçesine bıraktığını yazdı. Konuyla ilgili haberde, karakolda beş saat sorguya çektikten sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan Erdoğdu'nun şehrin dışında ormanlık bölgedeki bir kilisenin bahçesine bırakıldığı belirtildi.

Aftonbladet gazetesi, sorgu sırasında yorgun düşen Yıldırım Erdoğdu'nun polis memurları tarafından ölüme terk edildiği iddiasına yer verdi. Olayı araştıran savcı da Aftonbladet'e verdiği demeçte, polis merkezi ile yapılan telsiz konuşmasında, ''Adam sağlam ama ölü taklidi yapıyor'' mesajı geçildiğini söyledi. Haberde, savcının ifadesinin Aydoğdu'nun ölüme terk edildiği iddiasını güçlendirdiği kaydedildi.

FOTO VE VİDEO: ORHAN KARANEditör: İsveç Gündemi