Sahne çalışmalarını, Riksteatern'e bağlı olarak, Turkisk-Svenska Riksteaterföreningen'in çatısı altında ve Burcu ADA öğretmenliğinde sürdüren Stockholm Tiyatro Okulu ”Yaratıcı Drama Atölyesi", "Bİ GÜLDÜK Bİ GÜLDÜK"' ekibi; iki skeç, bir meddah, bir pandomim gösterisi ve şarkılarla huzurlarınızda... Güldürürken düşündürmeyi hedefleyen tiyatro ekibi, 11 Haziran Pazar günü, saat 14:00'te, Stockholm Hägerstensåsen Kulturskolan Sahnesi'nde "VE PERDE!" diyecekleri anı sabırsızlıkla bekliyor. 

HER SON YEPYENi BiR BAŞLANGIÇTIR! 
Turkisk-Svenska Riksteaterföreningen’in Mayıs ayı itibariyle bayrağı devralan yeni yönetimi, tüzüklerinde demokratik devrim yaratan değişikliklere, sanatsal ve yerel üretime destek veren ilkeli duruşlarıyla; çocuklar ve gençler için özerk bir tiyatro fonu oluşturulması üzerine çalışmalarına başladı. Stockholm sanat sezonuna damgasını vuracak olan bu anlamlı kapanış etkinliğiyle, yepyeni bir başlangıca imza atan Turkisk-Svenska Riksteaterföreningen, çocukların sevinçli çığlıklarıyla, herkese mutlu ve umutlu bir ”MERHABA!” diyor.

40 YIL ÖNCE 40 YIL SONRA
Sahne üzerinde hayatlarının ilk tiyatro oyununu oynayacak olan çocuklarımız, 40 yıl önce Kenan Gundoğdu'nun girişimi ve Mazlum Kiper'in öğretmenliğiyle kurulan, "Keloğlan Çocuk Tiyatrosu"nun izlerini, Burcu Ada’nın öğretmenliğinde, taptaze bir heyecanla 40 yıl sonrasına taşıyorlar.
Tiyatro eğitimlerinin ilk üç ayında "Yaratıcı Drama" dersleri görup, diger 3 ayında da "Temel Oyunculuk" çalışmalarına ağırlık veren öğrencilerin şöyle bir özelliği var. Bu çocukların çoğu, Turkiye’de doğup gurbet ellerde sahneye adım atan büyüklerinden farklı olarak, İsveç’te doğup büyüyen bir jenerasyonu temsil ediyor. İsveççe aksanlarıyla Türkçe oyun oynamaya cesaret eden çocuklarımız, bu anlamda adeta birer kahraman gibi, İsveç’teki Turk toplumuna gurur verici bir ilki yaşatıyorlar.

YAŞASIN TİYATRO!
Ana sponsorlarinın Atlas Global, Matvärlden ve Toolmek olduğu çocuk tiyatrosunun sizlere keyifli bir sürprizi daha var. "Bi Güldük Bi Güldük" ekibi, 11 Haziran'da gösteriye gelecek seyircilerini; uçak biletinden bruncha; lezzetli kebaplardan ağzınızı tatlandıracak 'fika'lara, Badminton seanslarindan yeni maceralara yelken açacağınız seçmece kitaplara kadar, daha daha bir çok sürpriz hediyeyle karşılıyor. Ramazan Bayramı'na hazırlık olarak, "Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım" mesajıyla iki tane de "Gulbeşeker Sepeti" var sizlere sunacakları. 
Sahne yaşamına yeni yeni başlayan Stockholm Tiyatro Okulu, duyarlı insanlarımızın omuzlarında yükselecek, ruhu çoçuk temizliğinde kalanlarla inançlı bir şekilde yürekten gülümseyerek yoluna devam edecektir. ”Bİ GULDUK Bİ GÜLDÜK”
Yer: ”Hägerstensåsen Kulturskolan Sahnesi” Riksdalarvägen 4 - T.bana/Hägerstensåsen
Zaman: 14:00
Bilet: Öğrenci: 50 kr. / Tam: 100 kr. / 
Bilet Satış: 076-085 22 37
OYUNUN KUNYESi: 
SANAT DANIŞMANI: Tuğçe Soysop 
YÖNETMEN: Burcu Ada Soysop (Tiyatro Ögretmeni) 
YÖNETMEN ASİSTANI: Senay Kulbay
SKEÇ YAZARLARI: 
SANAL AİLE / Murat Kepez, Eray Akyamaner, Uğur Gövercin, Ayberk Sak, Şükrü Özbey
BAYRAM HARÇLIĞI / Uğur Gövercin, Onur Ümit, Erşan Özhim
SKEÇ OYUNCULARI: Asilkan Mert Kamalı, Atahan Efe Kuşçu, Ayşe İkbal Çetin, Baran Omar Mirza, Deniz Sarvan, Gaye Ünsal, İrem Tunç, Mehmet Demirtaş, Selahattin Demirtaş, Sinan Merdol, Sude Teker
MEDDAH: Kudret Dilik 
PANDOMİM: Senay Kulbay 
PİYANİST: Doghonay Arjmand 
AFİŞ TASARIMI: Bugra Merdol
SES ve ISIK: Kudret Dilik
FOTOGRAFLAR: Cem Sarvan
Sanatsal katkılarından dolayı BKM'ye ve "Güldüy Güldüy Show" ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Destekleyen Sponsorler: Atlas Global, Matvärlden, Toolmek, Cafe Nytorp, Sundbybergs Miljövård, Izmir Kebap

Editör: İsveç Gündemi